Akupunktur ile Oruç

Akupunktur ile Oruç

Birçok hastalığın tedavisinde uygulanan ve "Bedenin enerji dengesini kuran, bağışıklık sistemini güçlendiren, vücutta var olan kimya laboratuarını harekete geçiren tedavi yöntemi' olarak tanımlanan akupunkturun kolay oruç tutmada da çok faydalı olduğu ortaya çıktı. Akupunkturist Doktor Hüseyin Arslan, akupunktur iğnelerinin orucu bozmadığını belirterek, oruç tutan birçok hasta üzerinde uygulanan yöntemle hastaların baş ağrısı olmadan ve açlık hissetmeden gayet sakin bir gün geçirdiklerini söyledi.
Akupunkturist Doktor Hüseyin Arslan, astım, bronşit, sinüzit, migren ve sinirsel baş ağrıları, depresyon, obezite, fıtık ve sigarayı bırakma da etkili olan akupunkturun beyine giden uyarıcalar sayesinde açlık hissini yok ettiğini, böylece Ramazan ayında oruç tutarken çok faydalı olduğunu söyledi. Arslan, bebeklikten itibaren Akupunkturun her yaşta uygulandığını ifade ederek, hiçbir yan etkisi olmadığını, acısız olduğunu, oruç tutanların oruçlu iken de tedavi yaptırabileceklerini, çünkü kullanılan iğnenin kuru iğne olduğunu vurguladı. Bu yöntemle daha rahat bir oruç tutulduğunu da kaydeden Arslan, bu tür hastaların mide ağrısı, baş dönmesi ve açlık hissetmediklerini söyledi. Akupunkturun vücuda enerji verdiğini ve vücudun dengesini sağladığını, dayanma gücünü artırdığını belirten Doktor Arslan, "Akupunkturun en önemli özelliği vücudu vücutla tedavi etmesidir. Dışarıdan hiçbir müdahalemiz yok. Vücudun içindeki mekanizmayı harekete geçiriyoruz' dedi.
Günde 2 paket sigara içen hastalarının akupunktur tedavisi sonrasında sigarayı günde 3-4 taneye indirgediklerini söyleyen Arslan, bu anlamda sigaraya ve açlığa dayanamayanların özellikle Ramazan ayında kendisine başvurduklarını anlattı
maksimum&

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle