Akupunktur ile Obezite(şişmanlık) Tedavisi

Akupunktur ile Obezite(şişmanlık) Tedavisi

Bu listelere uyarsam ben zaten kilo veririm akupunktura ne gerek var? Genel sorusu doğru gibi görünüyorsa da, bu sitede yazılı olan kurallara yaşam boyu uymak gerekiyorsa da, böyle bir uğraşın ( ki başlangıçta obez bir kişi için bu bir uğraştır) başlangıç sürecinde akupunkturun hastaya katkıları göz ardı edilemeyecek bir önem taşır.

Öğünlerinizi düzenli ve zamanında yemelisiniz, lokmalarınızı küçültmeli ve çok çiğnemelisiniz, öğünlerde yediğiniz yemeklerin miktarına dikkat etmelisiniz, bu uygulayacağınız yeni durumu diyet ,rejim gibi sözcüklerle tanımlamamalısınız, kimseye rejimdeyim , diyet yapıyorum gibi açıklamalarda bulunmamalısınız, bu durumun 3- 5 ay değil ömür boyu süreceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.
Tüm bunları siz yapacaksınız, pekala akupunktur ne yapacak?
Akupunktur, her şeyden önce sindirim sisteminizin daha düzenli çalışmasını sağlayacak örneğin kabızlık probleminiz varsa bunu giderecek, midenizde ekşime yanma veya hazımsızlık varsa bunları giderecek.
Akupunktur, yaşamınızda halen var olan ve böyle ciddi bir davranış değişikliği sırasında oluşacak olan stresi giderecek, kendinizi her zaman olduğundan daha sakin ve rahat hissedeceksiniz. Bu da size bazı davranışlarınızı yeniden gözden geçirip değiştirebilmeniz için imkan verecek. Akupunktur, bu süreçte doğal olarak aldığınız gıda miktarı düşeceğinden beklenen açlık duygusu, mide kazıntısı ve halsizlik şikayetlerini giderecek.
Akupunktur, sıkça rastlanılan hekim kontrolü dışında yapılan sıkı diyetlerle kilo alıp vermeler sonucunda veya bir başka nedenle yavaşlayan metabolizmanın hızlanmasını sağlayacaktır.
Akupunktur bu problemleri giderirken hastanın yapacağı; haftada bir sefer akupunktur tedavisine düzenli gitmek ve hekiminin önerilerine uyarak sağlıklı bir şekilde kilo verirken beslenme ile ilgili yanlış davranışlarını kalıcı bir şekilde değiştirerek yaşam boyu sürecek doğru alışkanlıkları edinmekten başka bir şey olmayacaktır
aku-med

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle