Sitede 5173 kişi varaçıkAğrıaçık-1.5°C

Pas Lekeleri Nasıl Çıkar

Pas Lekeleri Nasıl Çıkar

Pas lekeleri genel olarak pas oluşan bölgelerde en zor çıkan lekelerden biridir. Halı, kıyafet, koltuk ve ütü gibi ev içerisinde çok kullanılan eşyaların paslanmasında uygulanacak birkaç yöntem bulunmaktadır.

Pas lekesi nasıl Çıkar?

Halı üzerine çıkan pas lekesini temizlemek için öncelikle pası biraz kazımanız gerekiyor. Paslı bölgeyi kazıdığınızda pas renginin açıldığını görürsünüz.

Daha sonra temiz bir bez üzerine bulaşık deterjanı döküp lekenin üstüne bezi koyun. Pas lekesi yavaş yavaş beze geçecektir. Bunu sürekli bezi yıkayarak kontrol edebilirsiniz. Son olarak tekrar pas lekesi kalmış ise lekenin üzerine limon sıkarak işleme devam edebilirsiniz.

Kıyafetlerinizde oluşan pas lekelerinde ise; içeriğinde asit bulunan limonu kullanmalısınız. Pas lekesini en iyi temizleyecek ürün limondur. Lekeli bölgeye limon sıkıp bekledikten sonra kıyafeti makineye atıp yıkadığınızda pas lekesi kalmayacaktır.

Ütünüzde oluşan pas lekeleri için mum sürülmüş bir bezi ütü sıcakken paslı bölgeye uyguladığınızda pasın beze geçtiğini görebilirsiniz.

Kıyafet, halı ya da koltuklarda pas lekesini temizlemek için kullanılacak en ideal ürün limondur.

Yorum Ekle