Pratik Makyaj Nasıl Yapılır

Pratik Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj bayanların daha güzel bakımlı ve genç görünmek için kullandığı bakım ürünleridir.

Makyaj bayanların çok fazla tercih ettikleri şeydir. Makyaj yapmak bazen zaman alabilmektedir.

Çok yoğun iş temposu içinde makyajınıza ayıracak zamanınız olmadığı zamanlarda pratik makyaj devreye girer.

Pratik makyajın nasıl olacağı konusunda size bilgi verecek olursak; makyaja başlamadan önce yüzünüzü iyice yüz temizleyici jel ile temizleyin.

Daha sonra yüzünüzü iyice yüz nemlendirici kremle iyice nemlendirin. Nemlendirmede ki en önemli amaç yüzünüzün kuru görünümünü ortadan kaldırmak ve makyaj sürerken oluşacak pürüzleri ortadan kaldırmaktır.

Nemli yüze fondöten sürüldüğü zaman yüz o fondöteni iyice alır ve fondötenin yüzde kolayca nüfus etmesini sağlar. Yüze sürülen fondötenden sonra elmacık kemiklerinize çok yumuşak bir fırça ile yüzünüze elmacık kemiklerinize allığı sürünüz.

Aldığınızın krem şeklinde olmasına dikkat ediniz. Kremli allıklar yüze daha çok yakışacak ve makyajın doğal görünmesini sağlayacaktır.

Göz makyajı yapmak istiyorsanız gözün içine siyah kalem çekin ve isteğe bağlı göz kapaklarınızın üzerine de göz kalemi çekebilirsiniz.

Kirpiklerinizin daha dolgun ve uzun görünmesini istiyorsanız rimel sürünüz. Rimeli göz şeklinize uygun şekilde sürdüğünüz zaman gözünüz belirginleşecektir.

Ayrıca maskara da kullanmak isterseniz makyajınızı tonlarında sürebilirsiniz. Göz makyajı yapmadan önce kesinlikle gözaltı morluklarınız varsa bunu gözaltı kapatıcıları ile yok edip daha sonra makyajınıza geçebilirsiniz.

Göz makyajınız bittikten sonra pamuklu çubukla göz makyajı sırasında gözün etrafına bulaşan makyajı alabilirsiniz. Makyajınız bittikten sonra sıra dudaklarınıza geldi.

Dudak için dudak kalemi ve dudak rujunu beraber kullandığınızda çok güzel bir görünüm kazanırsınız. Ancak size tavsiyem dudak kalemi ile dudak ruj unuz aynı tonlarda olsun. Farklı tonlar oluşabilmektedir.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle