Göz Farı Nasıl Sürülür

Göz Farı Nasıl Sürülür

Kesinlikle makyaj bir kadının vazgeçilmez ve değişmez bir çizgisidir. Özellikle her kıyafette olduğu gibi makyajda da bayanlar, kendilerine yakışacak olan rengi, modeli ve onları nasıl bir şekilde süreceklerini araştırıp öğrenmek isterler.

Kısacası onlar için hayat değeri taşıyan makyaj ürünleri ve hangi makyaj modellerinin en popüler olduğunu takip ederler.

Makyaj öğrenmenin sınırı olmadığının farkında olan bayanlar, bilhassa göz makyajı ile mükemmelliğe ulaşarak gözlerinin daha etkileyici ve çarpıcı gözükmesini isterler.

Gözler bir bayanın en keskin ifadesini bile yumuşatmayı başardığından, bayanlar göz farlarıyla gözlerinin güzelliğini daha çok ön plana çıkartmayı başarmaktalar.

Bir bayanın göz makyajına başlamadan önce kesinlikle krem far, eyeliner yada göz kalemi, likit far, toz far, kirpik kıvırma makası, rimel, maskara, kıl sünger fırçalar ve kirpik tarağı gibi bir çok malzemeye ihtiyacı olur.

Öncelikle tercih edeceğiniz göz farınızın göz renginizle bir uyum içinde olmasına dikkat etmenizde fayda var.

Genellikle gözlere sürüklen far kolay gibi görünse de aslın da yanlış yapılacak en ufak bir dokunuşla bir bayanı kötü veya yaşlı gösterebiliyor.

Bundan dolayı da en ufak hareketleri bile doğru yapmak gerek... Göz makyajımıza başlamadan önce ilk başta göz kapaklarımızı pudralayarak göz farımızın daha kalıcı olmasını ve aynı zamanda kullanacağımız farların da daha belirgin olmasını sağlamalıyız.

Ayrıca da dikkat etmemiz gereken bir diğer hususta makyaj yapacağımız cildimizin nemli olmaması gerek. Bununla birlikte bir de gözlerimize yapacağımız far renginin, göz şeklimize ve göz rengimize göre olması da çok önemlidir.

Küçük ve çukur göz şekline sahip bir bayanlar, kullanacakları göz farlarının her zaman açık olmasına dikkat etmeleri gerekir.

Mesela; göz kapaklarınıza yapacağınız orta koyuluktaki bir far ve üst kirpiklerinize yapacağınız göz kalemi ile makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ancak büyük ve çıkık gözlere sahipseniz, koyu far renkleri tam da sizlere göre olduğunu söyleyebiliriz.

Gözlerinize yapacağınız koyu gölgelendirmelerin ardından alt ve üst kirpiklerinize kalem uyguladıktan sonra rimel ve likitle gözlerinizin güzelliğini ortaya koyabilirsiniz. Özellikle göz kalemini göz pınarlarınıza kadar uzatmanızda fayda var.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle