Hamile Kalmak İçin Bir Aydaki 6 Önemli Gün

18 Eylül 2006 Pazartesi | Son güncelleme:
Hamile Kalmak İçin Bir Aydaki 6 Önemli Gün

Uzmanlar, çocuk yapmayı düşünen çiftlerin cinsel hayatlarını yeniden programlamasını tavsiye ediyor. Uzmanlara göre, hamile kalmak isteyen kadınlar için bir ay boyunca 6 gün çok önemli.

Adetleri düzenli olan bir kadında hamile kalmak için en uygun dönemin, adetin ilk gününden itibaren 11 ila 17.günler arasında olduğu, bu günlerde hamile kalma şansının arttığı belirtiliyor.

Uzmanlar, planlı hamileliğin hem anne hem de bebek için sağlıklı olduğunu, doğum kontrol hapı kullanan anne adaylarının bunu bıraktıktan en az 3 ay sonra hamile kalmasını tavsiye ediyor.

ÇOCUĞUNUZ OLMAZSA BU SORUNLARDAN ŞÜPHELENİN

Uzmanlar, normalde bir sene korunmamasına rağmen çiftin çocuğu olmamışsa 'neden olmuyor' diye araştırmaya başlaması gerektiğini ifade ederek, "Anne ve babanın yaşı eğer 35 ve üzerinde ise gebe kalma süresi 6-8 aya iner. Sonrasında zaman kaybedilmeden uzman bir hekimden yardım alınmalı.Adetleri düzenli olan bir kadında, hamile kalmak için en uygun dönem; âdetin ilk gününden itibaren 11 ila 17'nci günler arasıdır. Bu günlerde cinsel ilişkiye girmek hamile kalma olasılığını arttırır.

Cinsel ilişkiden sonra hemen yataktan kalmamak, vajinanın yıkanmaması gibi yöntemler de hamileliğin oluşmasında etkilidir. Önemli olan kadının yumurtlama dönemine yakın günlerde cinsel ilişkinin yaşanmasıdır.

Her gece ya da gün aşırı ilişkiye girmek, sonucu etkilemez. Adetleri düzensiz olan kadınlarda yumurtlama gününü tam olarak tayin etmek güç olabilir. O zaman vücut sıcaklığını ölçmek, işe yarayan bir işlem olabilir.

Yumurtlamadan hemen sonra vücut sıcaklığı arttığı için adet dönemi test edilebilir. Bunu takiben 11 ila 17'nci
günler arasında cinsel ilişkiye girildiğinde gebelik elde edilme olasılığı yükselir.

VİTAMİN KIZ BEBEK, PROTEİN ERKEK BEBEK SAHİBİ YAPIYOR

Uzmanlar, bir takım bilimsel araştırmaların; kız çocuk isteyen anne babaların hamile kalınmadan 4-5 ay önce vitamin ağırlıklı beslenmesinin etkili olduğunu ifade ediyor.

Uzmanlar, hem anne hem babanın protein ağırlıklı diyet yapmasının ise çiftin erkek çocuk ihtimalini arttırdığı kaydediyor.

Lütfen bu yazıya puan verin!
15 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

5 Yorum

Ysmn

Ysmn

4 yıl önce

Mrb hocam. Hocam 23 yasndaym 7aydr evlıyım. İlk ayda hamile kaldım boş gebelk cıktı kurtaj oldm. Ayrıca bnm 3 cm de polikistgm var. Ve su an cok istıyorm . ne yapmalıyım hocam yardm edın

Fethiye

Fethiye

4 yıl önce

Slm bn fethiye 1.5 aylik evliyim çocuk çok istiyoruz 19 temmuzda regli oldum ne zaman regli olurum ve ne zaman gebe kalma sansim vardır lütfen bana yardımcı olursanız sevinirimn

Fatma

Fatma

5 yıl önce

Selam hocam ben 12 senelik evliyim geçen sene mart ayinda aşılama oldum ve tuttu ama erken doğum nedeniyle doğum yaptim ve oğlum 43 gün yasadi ve ben tekrar hamile kalmak istiyorum ama olmuyor ayrıca polikistik overli hastasıyım adaylarımızın düzensiz benim sorum adetin kaçıncı gününde ilişki olmasi lazim lütfen cevap verirseniz sevinirim

su

su

5 yıl önce

Merhaba ben 20 yaşındayım 8 aydırlı evliyim eşimle çocuk çok istiyoruz ama hamile kalamıyorum normalmi lütfen yardım edin

esra

esra

5 yıl önce

Bn 3haftalk evliyim hocam ama daha ilişkiye grmdk askr oldugu icin ama ben cocuk ck ıstyorum Bn 100kilo bir byanm 18yasndym hocam ne yapsam zayıflayamıyom sülalem hep kilolu hepsınınde cocugu var bna yardımcı olursanız çok sevinirim hocam

Yorum Ekle