Sitede 6023 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu16°C

Kırışıklıkları Azaltmak İçin İşe Yarayan Öneriler

Kırışıklıkları Azaltmak İçin İşe Yarayan Öneriler

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Belma Şahin, kırışıklıkları azatmak için önerilerde bulunarak estetik kaygılar, yaşlılık bulgularını gizleme ve daha genç görünme arzusunun Gün geçtikçe arttığını belirtti.

Çağımızda artık güzellik ve hoş bir görünüm kazanmanın çok değerli bir hale geldiğini belirten Op. Dr. Belma Şahin, "Her geçen gün estetik kaygılar, yaşlılık bulgularını gizleme ve daha genç görünme arzusu artıyor. Cinsiyet ayırt etmeksizin cilt yaşlanması kaçınılmaz bir gerçektir. Ancak bugün sahip olunan bilgi ve teknoloji sayesinde gerçekten hissedilen yaşta görünebilmek mümkün." dedi.

Kırışıklıkları Azaltmanın Yolları

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Belma Şahin, kırışıklıkları azaltılmak için işe yarayan şu önerilerde bulundu;

1.Koruyucu güneş kremi kullanın
Güneşe çıkmak zorundaysanız mutlaka koruyucu krem kullanmanız gerektiğinin altını çiziyorum! Bu sizi cilt kanserinden korurken aynı zamanda kırışıklıkların oluşmasını engeller.

2.Yüzünüzü gereğinden fazla yıkamayın
Maryland Üniversitesi Tıp Merkezinde yapılan çalışmaya göre çeşme suyu cildi kırışıklıklara karşı nemlenmesini sağlayan kendi doğal yağ duvarını ortadan kaldırmaktadır. Dahası, kullandığınız sabun nemlendirici içermiyorsa, özel yüz temizleyicisi kullanmalısınız.

3.Büyüme faktörü
Vücudun doğal olarak kendi kendini iyileştirme faktörünün bir parçası olarak, bu bileşenlerin topikal olarak uygulandığında güneşin sebep olduğu hasarı,çizgi ve kırışıklık oluşumlarını azalttığını aynı zamanda da kolajen üretiminin yenilendiğini yapılan çalışmalar göstermiştir.

4.Botoks
Kırışıklığın hemen altındaki kasları gevşeten ve üstteki cildin pürüzsüz, kırışıksız olmasını sağlayan Botulinum A toksin maddesinin arındırılmış versiyonundan elde edilen enjeksiyon.

5.Kırışıklık Dolguları

Kolajen, hiyalüronik Asit ve diğer sentetik bileşenler gibi bir dizi farklı Madde ile kırışıklıklara dolgu yapılmaktadır.

Uygulanan yöntemlerin arasında en revaçta olan tedavi yöntemleri hyalurinik asit içeren dolgulardır.

6.Lazer/Işın ile cilt yenileme
Bu uygulamada ya Lazer ya da darbeli Diyot ışını gibi ışın kaynağından elde edilen enerji ile cildin üst katmanı alınır, bu yöntem hafif ve fark edilmeyen bir yara oluşumuna sebep olur.

Bu uygulama cildin doğal kolajen üretiminde vites arttırmasına imkn verir, bunun sonucunda da daha pürüzsüz ve kırışıklıktan arınmış bir cilt elde edilir."(İHA)

Yorum Ekle