Sitede 6024 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu16°C

Blefaroplasti Ameliyatı Nedir

Blefaroplasti Ameliyatı Nedir

Acıbadem Ankara Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Dr. Can Öztekin, üst ve alt göz kapağındaki sıkıntıların giderildiği ve yeniden genç, aktif imajın restore edildiği estetik Ameliyat olan "blefaroplasti" ameliyatına ilişkin, "Blefaroplasti ameliyatları bizleri daha genç ve dinamik gösteren "kariyer estetiklerinin" en sık başvurulan ameliyatıdır" dedi.

Yaş almanın ilk belirtilerinin yüz ve göz çevresinde kendisini gösterdiğini kaydeden Acıbadem Ankara Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Dr. Can Öztekin "Blefaroplasti" ameliyatları ile ilgili bilgi verdi.

Karşımızdakinin genç-yaşlı, mutlu-mutsuz, yorgun-dingin, aktif-bezgin, güvenilir-güvenilmez, olduğuna orta yüz bölgesine bakarak karar verildiğini ifade eden Öztekin, "Orta yüz bölgesi kaşı, gözü, göz çevresini, burunu içeren; tabanı yukarıda kaş hizasında, tepesi dudak orta noktasında bulunan bir üçgen alandır.

Bu alan karşımızdakine baktığımızda bilinçsiz olarak gördüğümüz asıl bölge olup, kim olduğumuz ile ilgili doğru ya da yanlış bilgiler verebilir. Aynı zamanda bu bölge genetik mirasımızın da göstergesidir.

Sadece burun değil, göz çevresi de çok yoğun ailevi özellikler taşır, hatta yaş alma şekli dahi ailemizinkine benzer. Anne ya da babamızın gözaltları çok erken torbalanmışsa, bunu kendimizde de daha otuzlu yaşlarımızda gözleyebiliriz.

Ailemizdeki göz kapağı profiline uygun olarak erken yaşta dahi kapak düşüklüklerini gözleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Uzman Dr. Öztekin, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Yüzümüzdeki yaş alma sürecinin de ilk başlangıcı da göz çevremizden olmaktadır. Kaz ayakları, üst göz kapağındaki fazlalıklar, çoğu zaman ailevi olan alt kapaktaki torbalanmalar genelde yüzümüzdeki ilk yaş alma belirtileridir.

Bunun yanında orta ya da ileri yaşlarda da göz çevresi ilk gözümüze batan alanlardır. Üst ve alt göz kapağındaki sıkıntıların giderildiği ve yeniden genç, aktif imajın restore edildiği estetik ameliyatlara "blefaroplasti" ameliyatı denilir.

Günümüzdeki kariyer estetikleri içindeki en sık yapılan operasyonlardır. Sadece üst kapağa yönelik olarak üst blefaroplasti yapılabildiği gibi, sadece alt kapağa yönelik olarak alt blefaroplasti veya bunların birlikteliği olarak üst-alt blefaroplasti şeklinde de yapılabilmeleri mümkündür.

Günümüzde orta ve ileri yaş grubunda kadınların yanı sıra erkeklerinde en sık başvurduğu estetik ameliyattır.

Blefaroplasti ameliyatları bizleri daha genç ve dinamik gösteren "kariyer estetiklerinin" en sık başvurulan ameliyatıdır.

Bize en erken ihanet eden bölge avantaja çevrilmekte, genç ve dinamik bakış yeniden restore edilmektedir. Blefaroplasti ameliyatlarında kabaca üst göz kapağındaki fazlalıklar alınmakta, üst göz kapağının iç kısmındaki yağ fıtıklaşması nedeniyle olan kabarıklıklar giderilmekte, alt göz kapağında da aynı şekilde yağ fıtıklaşmalarıyla oluşan torbalar giderilmekte ve sarkan fazla deriler alınmaktadır.

Göreceli olarak Ağrısız ameliyatlar grubundadır ve yirmi-otuz günlük bir iyileşmeyi takiben sebebini kimsenin anlayamadığı bir genç huzurlu görünüme kavuşursunuz."(İHA)

Yorum Ekle