Göz Altı Morluklarına 3 Önemli Ve Etkili Tedavi Yöntemi

Göz Altı Morluklarına 3 Önemli Ve Etkili Tedavi Yöntemi

Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur gözaltı morluğu tedavisi için 3 önemli ve etkili tedavi yöntemi hakkında bilgiler verdi.

Gözaltında beliren morlukların en belirgin nedeni, göz çevresindeki pigmentlerin fazlalığından kaynaklanıyor.

Ayrıca bölgedeki yağ katmanının azalması, yine göz diye tabir edilen bu estetik dışı görüntüyü tetikliyor.

Her 3 insandan birinde görülen ve bireyleri olduğundan daha yaşlı, her zaman uykusuz ve yorgun gösteren gözaltı morluğundan uzun süre koruyuculuk gösteren tedavilerle kurtulmak mümkün hale geliyor.

Estetik International Sağlık Grubu kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur gözaltı morluğu tedavisi için 3 önemli ve etkili tedavi yöntemi hakkında bilgiler verdi.

Göz Altı Morlukları Tedavisi İçin En Etkili 3 Yöntem

  • Yağ Transferi
  • Gözaltı Işık Dolgusu
  • PRP

1. Yağ Transferi

Cihantimur Yağ Transferi tekniğiyle gözaltlarına form kazandırdıklarını belirten Bülent Cihantimur, "Cihantimur Yağ Transferi tekniğiyle, hastanın bölgesel yağlanma sorunu çektiği alandan elde ettiğimiz kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu uygulaması yaparak, gözaltlarına form kazandırıyoruz.

Kök hücre aynı zamanda azalan kolajenin de artmasını sağlıyor ve kalıcı bir şekilde gözaltı morluklarını gideriyor. Hasta genç, dinamik ve taze bir görüntüyle hayatına devam ediyor" dedi.

2. Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı morluklarına kliniklerinde hyalüronik asit içerikli ışık dolgusu yaptıklarını ifade eden Cihantimur,

"Işık dolgusu en doğal şekilde ve ödemsiz sorunun giderilmesine yardımcı oluyor. Işık dolgusu amino asit, antioksidan, mineral ve vitaminler içerir.

Zaten hyalüronik asit bedenimizde doğal olarak bulunan bir yapı, gözaltı morlukların sebeplerinden bir tanesi de bu yapının azalmasından kaynaklanıyor.

İşte ışık dolgusu azalan nemini kaybeden ve kırışan gözaltına tekrar eski formunu kazandırmaya fayda sağlıyor. Işık dolgusu cildin kalitesini artırır, ince çizgileri ve gözaltı morluklarını büyük oranlarda yok edebilir" diye konuştu.

3.PRP

PRP'nin sorunlu bölgeyi lokal olarak tedavi etmeyi amaçladığını ifade eden Cihantimur, "PRP'de hastanın kanı tüpe alınır. Alınan kan laboratuvar ortamında santrifüjlenir, trombosit yönünden zenginleştirilir, gerektiği durumda içine, kişinin ihtiyacına göre ilave maddeler konur. Bu elde edilen sıvı gözaltı dokusuna enjekte edilir.

Onarıcı PRP yöntemi metabolizmanın yavaşlaması sonucu, dolaşım sistemi vasıtasıyla beslenemeyen dokulara ulaşmayı ve sorunlu bölgeyi lokal olarak tedavi etmeyi amaçlar" dedi.(İHA)

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0

1 Yorum

suat

suat

5 yıl önce

göz altı morlukları hastalıktan çok sadist biri tarafından şişirilmiş gibi geldi bana

Yorum Ekle