Sitede 17938 kişi varparçalı az bulutluAğrıparçalı az bulutlu16°C

Hamile Giyim Nasıl Olmalı

Hamile Giyim Nasıl Olmalı

Hamile Giyim: Gebelik döneminde alınan fazla kilolar nedeniyle anne adayının kıyafetlerini değişmek zorunda kalıyor.

Hamileliğin ilk 3 ayında anne adayı önceki kıyafetlerini giyebilir. Çünkü ilk aylarda kilo alımı az olur. 3'cü aydan sonra karın büyümeye başlayacak, yavaş yavaş kilo artacak, bacak, ayak ve kollarda şişme olacaktır. Bundan dolayı hamileliğe uygun yeni ayakkabı ve giysiler almak gerekir.

Hamilelik Giyim (Bunlardan kaçının)
Hamilelikte beli sıkan sıkı kemer ve elbiseler almayın Sentetik ve naylon iç çamaşılarından uzak durun. Sert ve sıkı ve sütyenler kullanmayın. Yüksek topuklu ayakkabılar ile göbek ve karın kısmını sıkan kıyafetlerden uzak durun. Dar pantolonlar ile bacakları sıkan çorapları kullanmayın.

Hamilelikte Giyim Nasıl Olmalı?

Rahat ve geniş şortlar ile eşofman giyilebilir. Bol geniş t-shirtler giyilebilir. Rahat yumuşak sütyenler ile Pamuklu iç çamaşırları, hamilelikler, etekler ve rahat elbiseler giyilebilir.

Hamile giyiminde yüksek topuklu ayakkabılardan uzak durmalıdır. İnce tabanlı ayakkabı yerine 2-3 cm kısa topuklu bir ayakkabı vücut dengesi açısından daha iyidir. Gebelikte ayaklarda ödem oluşmaması için biraz geniş ve rahat ayakkabı almak gerekir.

Yorum Ekle