Karbon Peeling Yöntemiyle Acısız Cilt Bakımı

Karbon Peeling Yöntemiyle Acısız Cilt Bakımı

Leke tedavisinde cildi soymadan dokularda yenileme yapan, acısız ve uygulama sonuçlarının etkisini kısa sürede gösteren Karbon Peeling yöntemi uygulanmaya başlandı. Karbon Peeling yöntemini uygulamalı bir biçimde tanıtan Medikal Estetik Tıp Derneği Başkanı Dr. Devrim Gürsoy, ''Herhangi bir yan etkisi yoktur" dedi.

Lazer teknolojisinin son sürümü cihazlarla 'Karbon Peeling' yöntemi uygulanmaya başlandı. Acısız bir şekilde cildi sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşturan Karbon Peeling yöntemini tanıtan Medikal Estetik Tıp Derneği Başkanı Dr. Devrim Gürsoy, uygulamanın cildi soymadan dokuda yenileme yaptığına dikkat çekti. Point Otel'de çok sayıda medikal estetik hekiminin katıldığı tanıtım toplantısında konuklar arasından seçilen bir kadının üzerinde Karbon Peeling yöntemi uygulamalı olarak gösterildi.

Karbon peeling işlemi uyguladıklarını ifade eden Dr. Devrim Gürsoy, "Karbon peeling işlemi çeşitli cilt rahatsızlıklarında ve genel olarak cildin kalitesini artırmak kullandığımız bir yöntemdir. Uygulama ağrısız, sızısız kolay uygulanabilir ve etkili sonuçları, faydalarının hızlıca görülebildiği bir uygulamadır. Bu uygulamanın en önemli özelliği; gerek leke tedavilerinde, gerekse soymadan dokuda ciddi bir yenileme başlatan bir uygulamadır. Bu uygulama hastanın gündelik yaşantısına herhangi bir şekilde izole olmadan genel beklentilerini karşılayacak şekilde, son derece konforlu bir şekilde gerçekleştirilen bir uygulama" diye konuştu.

"İNCE KIRIŞIKLIKLARI ORTADAN KALDIRIYOR"

Bu uygulama bir süredir 'de yapıldığını belirten Devrim Gürsoy, "Ama farklı olarak bir tek kullanmakta olduğumuz sistemin sahip olduğu ekstra bir modda doku içerisinde ciddi bir yenilenme lazer ışığıyla beraber doku içerisindeki fibroblastik aktivitenin artırılması, doku içerisindeki yenilenme potansiyelinin gibi bir işlem söz konusudur. Aynı zamanda bu uygulamayı leke tedavilerinde, geniş gözenek tedavilerinde, cilt sıkılaştırma ve ince kırışıklıkların ortadan kaldırılması ve cildin yağ ve nem dengesinin oluşturulması amaçlarıyla kullanmaktayız" şeklinde konuştu.

Yapılan uygulamanın büyük bir merak ve ilgiyle karşılandığını belirten Gürsoy, ''Bu uygulama büyük bir merak ve ilgiyle karşılanıyor. Çünkü modern çağın en büyük beklentisi çok kısa süreler içerisinde meydana gelebilecek bir iyileşme hali, bunu karşılığında mümkün olduğu kadar; konforlu, acısız, sızısız, pratik ve uygulama sonuçlarının bir an önce görülebildiği ideal uygulamalar olarak nitelendirilebilinir. Bu uygulama tam da bu beklentiyi karşılayacak nitelik taşıyor'' dedi.

"KARBON PEELİNGİN YAN ETKİSİ YOK"

Uygulamanın herhangi bir yan etkisi olmadığına değinen Dr. Gürsoy, ''Herhangi bir yan etkisi yoktur. Tam tersine lazer ışığının bu düzeyde kullanılması düşük doz ışığı doku içerisinde sadece iyileştirici etkisinden faydalanmak üzere oluşturulmuş cihazlar ve tedavi sistemleridir. Bu yüzden herkes gönül rahatlığıyla; ihtiyaç duyduğu taktirde bu uygulamalara başvurulabilir'' şeklinde konuştu.

"CİLDİMİ SIKILAŞMIŞ HİSSEDİYORUM"

Yüzüne Karbon Peeling uygulaması yapılan Ferda Gül Özbey, uygulamadan memnun belirterek, ''Gayet iyi hissediyorum ve cildimi sıkılaşmış hissediyorum. Ayna görüntüsü olarak da bakmadan hissettiği şey de öyle sıkılaşmış ve rahatlamış hissediyorum'' dedi.

Uygulama sırasında acı hissetmediğine söyleyen Özbey, ''Acı demek doğru olmaz. Yani gıdıklanma ile kaşıntı arası bir his. Çarpma hissi diyelim. Bu uygulamayı ilk kez yaptırıyorum. Daha önce farklı uygulamalar yaptırmıştım. Şuan uygulamadan çok memnunum. Çünkü her uygulama isteyen insanın beklentisini karşılayan bir uygulamadır. İşinize dönüşünüzü engellemeyen, canınızı yakmayan, olumsuz bir iz bırakmayan, sonucu da çok güzel olan bir uygulama. Aynaya baktığımda bir ışıltı canlanma hissi uyandı" diye konuştu.(İHA)

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle