Ay ay hamilelik

Ay ay hamilelik

1 aylık hamilelik, bu ayın sonunda adet görülmez. Ama adet belirtilerine benzer, bel sı, göğüslerde hassasiyet, yorgunluk, ani ruh hali değişiklikleri görebilirsiniz.

Gebelikte 2 ay: Özellikle erken saatlerde bulantı ve kusmalarınız, sık sık idrara çıkma ihtiyacınız artar. Hormonlarınız yüzünden bunalımlı ruh halinde bulunabilirsiniz.

3 ay Bulantılar ve yorgunluk hissiniz azalır. Belinizi desteklemeyi, besin değeri yüksek gıdalar tüketmeyi ve diş kontrolünüzü yaptırmayı ihmal etmeyin.

4 ay Karnınız artık belli olmaya başladı. Varis ve güneş lekesi oluşumları için bu dönemde önlem alınmanız gerekir.

5 ay Bebeğinizin hareketlerini yavaş yavaş hissetmeye başladınız. Bu dönemde özellikle demir ve kalsium takviyesi yapmanız bebeğiniz ve sizin için çok önemli.

6 ay Aşermeleriniz başladı ve sürekli kilo alıyorsunuz. Erken doğum ihtimaline karşı, beklenmeyen durumlarda vakit kaybetmeden doktorunuza başvurun.

7 ay Bacak krampları, basur, kaşıntılı cilt çatlakları, bel ağrıları, ayağınızda şişmeler, mide yanması, hazımsızlık ve nefes alma zorlukları yaşayabilirsiniz.

8 ay Artık dinlenmeye daha çok zaman ayırabilirsiniz. Doğum egzersizleri, vitaminler ve sürekli sıvı almayı ihmal etmeyin.

9 ay Bu ay içinde her hafta doktor ziyaretlerinde bulunmalı ve sezeryanla doğum yapacaksanız günü belirlemelisiniz.

Editörün Seçtikleri

Diyadin ve Eleşkirt'e doğal gaz müjdesi

Türk Kızılay, Ağrı'da ihtiyaç sahiplerine kömür ve odun yardımı yaptı

Ağrı'da kadınlar atık kumaşlardan İdlib'deki çocuklar için giysi ve oyuncak üretiyorlar

DSİ'nin Son 17 Yılda Ağrı’ya yaptığı yatırımlar

Ağrı'da tipi nedeniyle yolda mahsur kalan 40 kişi kurtarıldı

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0

2 Yorum

Melike

Melike

3 yıl önce

Mide bulantisi ve hamilelik korkusu

tahmina

tahmina

4 yıl önce

Merhaba kan testi yapildi ve idrar talihli yapdi gebeklik cikdi doktorum ultrason da bakti kese var keseni icinde kan parçası var dedi ve bebek görünmüyor dedi adet donemi 29 ağustos ta basladi 3eylul de bitdi ve tekrar da gun verdi doktor bana bu ayin 24 de gitcem bana bir bilgi veriseniz sevinirim

Yorum Ekle