Sitede 2226 kişi varaçıkAğrıaçık5.6°C

Uzay teknolojisi kadınların yüzünü güldürüyor

Uzay teknolojisi kadınların yüzünü güldürüyor

Kırıkkale Üniversitesi (KÜ) Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilimdalı Başkanı Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu, savaş ve uzay teknolojileri üreten firmalar tarafından imal edilen ileri teknoloji tıbbi lazerlerin günümüzde doku üzerinde yenileyici ve sıkılaştırıcı etkilerinin birçok çalışma ile kanıtlandığını, bu uygulamaların çoğu kez ameliyata alternatif bir yöntem olabildiğini söyledi.

Doç. Dr. Çavuşoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ciltteki çatlaklar, güneş yanıkları, sivilce izleri ve yaşlanma belirtilerinin ileri teknoloji lazerlerle giderilmesine olan talebin her geçen gün arttığını ifade etti.

Fraksiyonel karbondioksit lazer kullanılarak 15 dakika süren Ağrısız, anestezi gerektirmeyen bir uygulama ile daha genç, parlak, lekesiz ve pürüzsüz bir cilde kavuşmanın mümkün olduğunu belirten Çavuşoğlu, lazerin geleneksel yüz gençleştirme yöntemlerinde olduğu gibi ciltte belirgin bir yara oluşturmadan kısa sürede iyileşme sağlayan rakipsiz bir cilt gençleştirme uygulaması olduğunu vurguladı.

- "Sivilce izleri, çukurlar, yara izlerinin tedavisinde çok başarılı"

İleri teknoloji tıbbi lazerlerin günümüzde savaş ve uzay teknolojileri üreten firmalar tarafından imal edildiğini dile getiren Doç. Dr. Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Doku üzerinde yenileyici ve sıkılaştırıcı etkileri birçok çalışma ile kanıtlanmış bu uygulamalar birçok kez ameliyata alternatif bir yöntem olabilmektedir. Göz kenarı kaz ayakları ve gözaltı morluklarında etkin bir tedavidir. Hafif gözaltı torbalanmalarında ameliyata alternatiftir. Boyun ve dekolte bölgesi kırışıklıklarında etkilidir. Sivilce izleri, çukurlar, yara izlerinin tedavisinde çok başarılı. Kollojen ve hyaluronik asit yapımını arttırarak ciltte sıkılaşma ve parlaklık sağlar. Hamilelik lekeleri, güneş ve yaşa bağlı lekeleri tedavi eder. Lekesiz ve daha açık renkli bir cilt sağlar. Cilt gözeneklerin küçültülmesi ile cilde daha sıkı bir görünüm verir. Ameliyat izleri ya da muhtelif yaralara bağlı izlerin azaltılmasında, doğum sonrası, kilo alıp verme sonrası oluşabilen karın ve bacaktaki çatlakların tedavisinde başarılıdır. PRP (Platelet Rich Plasma) gibi uygulamalar ile birlikte yapılarak etkinlikleri arttırılabilir."

Doç. Dr. Çavuşoğlu, uygulama sonrasında 3-7 gün süren kızarıklık dönemi süresince güneş koruma kremi, antibiyotikli pomat ve nemlendiriciler kullanıldığını bildirdi.

Uygulama sonrasında hastadan bir hafta kadar güneşten mümkün olduğunca korunmasını istediklerini ifade eden Çavuşoğlu, fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamasının güvenli, ağrısız, konforlu ancak bir o kadar etkili bir yüz gençleştirme yöntemi olduğunu sözlerine ekledi(AA)

Yorum Ekle