Makyaj yapmadan önce yapılması gerekenler

Makyaj yapmadan önce yapılması gerekenler

Makyaj yapmadan önce yapılması gereken bir takım işlemler sayesinde, makyajın ciltte daha güzel durmasını ve kalıcı olmasını sağlayabilir, kozmetik ürünlerin cilde vereceği zararları önleyebilirsiniz.

Cilt temizliği ile başlayın!

Önceden yüzünüzde kalmış makyaj kalıntıları varsa yüzünüzü yıkayarak ondan kurtulmalısınız. Yüzünüzü sabunla temizledikten sonra cildinizi arındırmış olacaksınız. Yeniden makyaj yapmaya hazır hale gelmiş olursunuz.

Nemlendirici kullanın!

Cildinizde kuruluk yaşanmasını istemiyorsanız nemlendirici krem sürerek cildinizi nemlendirebilirsiniz. Ancak makyaj yapabilmeniz için, nemlendirici kremden sonra yaklaşık 5 beklemeniz, kremin cildiniz tarafından emilmesini sağlayacaktır.

Ağız bakımınızı yapın!

Makyaj yapmadan önce ağız ve diş bakımlarınızı tamamlanış olmanız gerekiyor. Dudaklarınıza süreceğiniz rujun güzel görünebilmesi için önceden dişlerinizi fırçalamanız gereklidir. Ayrıca fondöten ve allığın su ile teması makyajınızın bozulmasına yol açacağı için ilk başta ağız bakımınızı tamamlayıp sonra makyaja başlamanız önerilir.

Dudaklarınızın bakımını yapın!

Eğer dudaklarınız ince yapıdaysa, bir miktar tarçını bal ile birlikte dudaklarınıza sürüp bir süre bekleyin. Sonrasında duru su ile yıkayın. Dudaklarınız biraz daha dolgun görünecektir. Bu sayede süreceğiniz ruj dudaklarınızda daha hoş duracaktır.

Göz kapaklarınız!

Göz kapaklarınıza far bazı uygulamanız, sonradan göz makyajınızın bozulmamasını sağlayacaktır. Bu sayede tüm gün ya da gece göz makyajınızı kontrol etmek zorunda kalmazsınız.

Yüz lekelerinizi kapatın!

Makyaja başlamadan önce yüzünüzde bulunana çil ve lekeleri kapatıcı ile kapatmalısınız. Böylece makyaj yapıldığında cildiniz tek renk duracak, güzel görünecektir. Cilt renginize göre bir kapatıcı tercih edip kullanabilirsiniz.

Her ne kadar makyaj yapan bayanlar daha bakımlı ve hoş görünseler de, çoğu insan doğallığı daha çok beğeniyor. Bu yüzden çok fazla makyaj yaparak doğal görümümüzün bozulmasına yol açacak şeyler yapmamanız önerilir.(SM)

Lütfen bu yazıya puan verin!
27 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9

1 Yorum

deniz

deniz

6 yıl önce

En kolay ve acisiz nasil kurtulabiliriz bu kalici makyajdan?Bana yardim edin ,tam 6 senedir aynen duruyor.

Yorum Ekle