Zayıflamak Sanıldığı Kadar Zor Mu?

Zayıflamak Sanıldığı Kadar Zor Mu?

Bir çok kişi için, zayıflama denildiği vakit; oldukça zor bir kelime anlayışı akıllara gelmektedir. Peki, gerçekten de zayıflamak bu kadar zor mudur? O kadar yol ve yöntem, zayıflama aşamasın da uygulanmalı mıdır? Daha rahat bir biçim de, kısa süre içerisin de kilo verilmesi mümkün değil midir?

Sponsorlu Bağlantılar

Bunlara benzer bir çok soru sorabiliriz. Lakin, temel olarak verilecek cevap; aslında biraz şaşırtıcı olsa da evet, kolaydır. Eğer, aşırı bir obezite sorununuz yok ise; biyolojik açıdan, kilo almanıza neden olan unsurlar yok ise; kilo vermeniz oldukça kolaydır. Bunun için, tek yapmanız gereken öncelikli olarak; kilo vermenize inanmaktır. Eğer, inanır ve bu doğrultu da ileride oluşabilecek kilo sorunlarının nelere neden olabileceğini düşünür iseniz, kilo vermeniz daha rahat bir hâl alacaktır. Unutmayın; kilo vermek için gerekli olan en temel unsur inanmak, beyinsel olarak kendinizi hazırlamaktır. Eğer, kısa süre içerisinde kendinizi buna inandırır ve hazırlar iseniz; sadece günlük yapacağınız düzenli bir spor yada bazı ufak yürüyüşler dahi, sizlere kilo verme konusunda ciddi anlamda yardımcı olacaktır.

Bunun yanı sıra, düzenli olarak beslenme konusunda da bilinçli bir biçimde hareket eder iseniz, sorunsuz olarak kilo vermeniz, vücudunuzu daha sağlıklı bir hale getirmeniz, mümkün olacaktır. Özetle, iki temel unsur yer almaktadır. Bunlar; inanmak, sabır etmek ve spor yada beslenme konusunda düzenli, bilinçli bir biçimde hareket etmektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen bu yazıya puan verin!
2 kişi puan verdi. Ortalama puan: 1

5 Yorum

dilan

dilan

6 yıl önce

Ben 10 yaşındayım 46 kiloyum. Ne yapmalıyım . Kilom fazlami?

barbdamla

barbdamla

6 yıl önce

bn neden zayıflayamıyorum yıyorum doymuyorum yardım edın :(

Leyla

Leyla

6 yıl önce

Zayıflamayla ilgili şimdiye kadar okuduğum en güzel yazılardan biri , az , öz ve oldukça anlamlı .

derya  guzel

derya guzel

6 yıl önce

ben 13yaşındayım 65 kiloyumha ne yapmalıyım yiyorum ama.doymuyorumha bişey tavsiye edin yardım edin.

Evin

Evin

7 yıl önce

Bence oldukça kilo vermek çok zor. Deniyorum fakat hiçbir degişiklik göremedigim için bırakıyorum...

Yorum Ekle