Sitede 6829 kişi varparçalı az bulutluAğrıparçalı az bulutlu21°C

Uzun Görünmenin Püf Noktaları

Uzun Görünmenin Püf Noktaları

Yapılan psikoloji araştırmaları insanların kişiler hakkındaki ilk fikirlerini 30 saniye içinde oluşturduklarını ve ilk izlenimlerin %70- 80 inin dış görünüş ile oluştuğunu ortaya çıkarmıştır.

Dış görünüşün algısında boy da çok önemli bir parametredir. Bu nedenle herkes uzun görünmek ister. Belli bir yaştan sonra boy ölçüsünü değiştirme şansı yoktur.

Ancak doğru kıyafet tercihleri ile potansiyel en iyi şekilde değerlendirilebilir.

Boy denilince akla ilk ayakkabılar gelir. Bilekten bağlı ya da bilek hizasında biten kısa botlar bacak boyunu kısa gösterir. Uzun görünmek için en iyi tercih topuklu nüde ayakkabılardır. (ten rengi ayakkabı) .

Ayakkabı ile kullanacağımız çanta tercihinin büyük olmamasına özen gösterilmelidir. Büyük çantalar ve aksesuarlar boyu olduğundan daha kısa gösterir.

Pantolon ve etek seçiminde yüksek bel tercih edilmelidir. Yüksek bel özellikle bacak boyunu uzun gösterir.

Tercih edilecek kemer ise ince olmalıdır. Bol modellerden uzak durulmalıdır.

İspanyol paça ya da boru paça pantolonlar dolgu topuklar ile kombinlendiğinde kısa boylu bayanlar için uygun seçimlerdir.

Kıyafet boyunun mini ya da maxi olması daha uygundur. Midi boylar(diz üstü boy) kısa boylu bayanlar için özellikle bacak boyunu kısa göstereceği için önerilmemektedir.

Kilo problemi yoksa bol kesimli kıyafetlerden çok vücuda oturan modeller tercih edilmelidir.

Kıyafetin tek renk olması, desenli olması arzu ediliyorsa da dikey çizgili desenlere sahip olması kısa boylu bayanlar için daha uygun seçeneklerdir.(MB)

Yorum Ekle