Yeni Bir Ben Olmak İçin Yeni Yılın Güzeli Olun

Yeni Bir Ben Olmak İçin Yeni Yılın Güzeli Olun

Yeni Yılı Kolayca Yeni Bir "Ben" ile Karşılayabilirsiniz. Estetik dokunuşlarla güzelleşmek için yepyeni bir yılı karşılamak iyi bir sebep.

Tüm senenin yorgunluk izlerini üzerinizden silerek yeni yılda yeni bir "ben" ile girmek için Estetik ve Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel tavsiyelerde bulunuyor.

Yaşınız ne olursa olsun yaşamın izleri üzerinize yapışıp kalıyor. Özellikle metropol yaşamı insanı ruhen ve bedenen yıpratıyor.

Bir yıl boyunca üzerinizde birikmiş yıpranma izlerinden arınmak için yeni bir yılı karşılayacak olmak iyi bir sebep.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel kısa sürede uygulanan ve iyileşme süreci gerektirmeyen estetik uygulamalarla nasıl güzelleşebileceğinizi anlatıyor.

Ameliyatsız Burun Estetiği


Prof. Dr. Akın Yücel burnunun görüntüsünden memnun olmayan fakat ameliyattan çekinenler için yeni uygulamalar ve dolgu yöntemlerini öneriyor.

Estetik müdahaleler ve genellikle yüz gençleştirme işlemlerinde kullanılan dolguların burun için de kullanılmaya başlanmasıyla, hem kolay hem de geri dönüşü olan bir yöntem olarak "ameliyatsız burun estetiği", cerrahisiz, doğal görünümlü bir buruna sahip olmak isteyenlerin tercihi oluyor. Bu yöntemle, işlemin hemen ardından kişi günlük hayatına devam edebiliyor.

Botoks enjeksiyonu ile burun sırtındaki çizgiler de rahatça gideriliyor. Dolgularla burundaki kemeri gizlemek ve burun ucunu yükseltmek mümkün.

Özellikle daha önceden geçirilmiş ameliyatlara ait sorunların giderilmesinde, dolgu uygulamaları son derece pratik ve başarılıdır.

Derin Nemlendirme İşlemleri


Özellikle cilt kuruluğunun önüne geçmek için mezoterapi amaçlı serbest, saf hyaluronik asit (HA) enjeksiyonları yapmak ve somon DNA'sı uygulamaları ile cildi içerden nemlendirmek en ideali.

Bu işlemler cilde elastikiyetini geri kazandırıyor, kalınlaştırıp sağlamlaştırıyor, aydınlatıyor; vitamin ve mineral içeriği sayesinde cildi derinlemesine nemlendirip iklim koşullarına karşı koruyor.

Derin nemlendirme işlemleri sadece yüze değil, yıllar içerisinde hasar gören boyun, dekolte ve ellere de uygulanıyor.

Daha Genç Görünen Eller için


El gençleştirme işlemlerinin büyük bölümünü muayene ortamında, anestezik kremler yardımı ile yapmak mümkün. Amaç eksilen cilt altı dokusunu yerine koyarak dolgun bir görünüm kazandırmak ve bozulan cilt kalitesini düzeltmek.

Hacimlendirici hyaluronik asit (HA) dolguları ile ellerdeki iskeletleşmiş görünüm giderilebiliyor. El sırtları, gençlerde olduğu gibi dolgunlaştırılıyor.

Yeni Yıla Yeni Şekilli Popolar


Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Akın Yücel, popo şekillendirmede en çok kullanılan yöntemin yağ enjeksiyonu uygulaması olduğunu söylüyor.

Özellikle bel ve sırta yapılan liposuction işlemiyle birlikte bel bölgesi olabildiğince inceltiliyor. Bu yöntemle elde edilen yağ, sonrasında belli işlemlerden geçirildikten sonra dışa doğru çıkıklık, yukarı doğru yükseklik sağlayacak şekilde enjeksiyon yapılıyor.

Kalçalarının yan taraflarında anatomik olarak çöküklük olanlar popolarının yeterince yuvarlak görünmemesinden yakınıyor. Dar elbise veya dar pantolonlar giymekten kaçınan bu kişilere yağ enjekte edilerek, çökük bölgeler dolduruluyor; kalçaya yuvarlak şekil verilip yan konturun çok daha düzgün olması sağlanıyor.

Elmacık Kemikleri ve Yüz Ovali


Elmacık kemiklerinin ve yüz ovalinin belirginleştirilmesi için de dolgu işleminin uygulandığını anlatan Akın Yücel, bu uygulamanın aynı zamanda çene kenarındaki yığılmaları da azalttığını belirtiyor.

Gözyaşı oluğunun doldurulmasının yüzde çok ciddi fark yarattığını anlatan Yücel, "Dolgu işlemi ile elmacık kemiğini birleştirmek, burun ve dudak arasındaki çizgiyi gidermek mümkün.

Yine dolgularla ağız köşesinden aşağı inen çizgileri azaltabiliyor, çene konturu belirginleştirebiliyor" diyor.

Daha Güzel Dudaklar


Kadınların en fazla rağbet ettiği işlemlerin başında dudak dolguları geliyor. Dudak bölgesinde abartıdan kaçınmanın önemini vurgulayan Prof. Dr. Akın Yücel, bazılarında sadece kontür belirginleştirmenin, bazılarında ise dudağın yalnız pembe kısmını dolgunlaştırmanın yettiğini belirtiyor.

Dudak kenarı aşağı dönük kişilerde botoksla dudak köşesi yukarı kaldırılabiliyor; dudak köşelerinden aşağıya doğru inen derin çizgiler varsa dolgularla bu görünüm de gideriliyor.

Yeni Bir "Ben" için Diğer Yöntemler

  • İnce kırışıklıklar için yüz ve dekolte bölgesine mikrobotox yapılarak daha iyi bir görünüm elde ediliyor; böylece dekolte kıyafetler gönül rahatlığı ile giyilebiliyor.
  • Çene küçüklüğü, basık elmacık kemiği deformeleri dolgularla gideriliyor.
  • Bölgesel yağlanma şikâyeti olanlar için en hızlı ve net sonuç liposuction...
  • Yüzdeki kırışıklıklar 10 gün içerisinde botoks uygulaması ile giderebiliyor; klinik ortamında kısa süre içerisinde yapılabilen dolgu uygulamaları ile daha güçlü yüz hatlarına ve dolgun dudaklara sahip olunabiliyor.
Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle