Sitede 3452 kişi varaz bulutluAğrıaz bulutlu4.6°C

İbrahim Saraçoğlu İyi huylu prostat büyümesi ve prostatit için Brokoli kürü

İbrahim Saraçoğlu İyi huylu prostat büyümesi ve prostatit için Brokoli kürü

Kür 1: İyi huylu prostat büyümesine ve prostatite karşı (şikayetiniz 1-2 yıldan beri devam ediyor ise)
Kaynamakta olan bir litre suyun içine 200-250 gram brokoliyi atın. Kısık ateşte en fazla 4-5 dakika haşlayın. Ilıdıktan sonra süzerek ayırın.

Elde edilen suyun üçte birini sabah, üçte birini öğlen ve son kalan üçte birini de akşam aç karnına için.
Brokoli suyunu içtikten sonra yirmi dakika hiçbir şey yeyip içmeyini (su hariç).

Eğer çalışan bir insan olarak öğle üzeri evinizde bulunamıyorsanız, yarısını sabah, diğer yarısını da akşam aç karına içebilirsiniz. Bu taktirde bir litre su yerine 500-600 ml su alabilirsiniz.

Haşlanmış olan brokoliyi de yemeklerinizin arasında salata olarak tüketebilirsiniz. Haşlanmış brokoli parçalarını tüketmek zorunda değilsiniz. Mühim olan haşlama suyunu tüketmektir. Her yedi günlük uygulamanın sonunda üç gün ara veriniz. Toplam uygulama zamanı yirmibir gün olacaktır (üç günlük aralar hariç).

Uygulama tamamlandıktan sonra ilerleyen zamanlarda şikayetleriniz tekrar ortaya çıkmaya başlayınca bu defa onbeş günlük brokoli kürü uygulamanız gerekir. Sabah erken işe gitmek durumundaysanız, sabah ve akşam içeceğiniz haşlanmış brokoli suyunu akşam hazırlayınız. Geri kalan yarısını sabah içimi için buzdolabında koruma altına alabilirsiniz.

Kür 2: İyi huylu prostat büyümesine ve prostatite karşı (şikayetiniz 2 yıldan fazla devam ediyor ise)
Kür 1'in aynısıdır. Sadece uygulama zamanı daha fazladır. Bu durumda en az 45 gün uygulanır (üç günlük aralar hariç). Uygulama tamamlandıktan sonra ileriki zamanlarda şikayetleriniz tekrar ortaya çıkmaya başlayınca bu defa 15 günlük brokoli kürü uygulamak gerekir.

Önemli uyarı: Hekiminizin verdiği ilaçlar var ise mutlaka kullanınız. Buradaki uygulamayı bir destekleyici olarak kullanınız.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu

8 Yorum

Ziyaretçi
Ziyaretçi
3 yıl önce

Selam hocam.sık idrara çıkıyorum.sonunda kesik kesik yapıyorum.sağda nadiren ağrı oluyor.varikosel oldum.saygılarımla.Hakan Asosyal

Şeyma
Şeyma
4 yıl önce

Hayırlı işler hocam.nasılsınız.eşim prostat için brokoli kürü yapıyor.ancak ilk yedi gün su kaynamadan brokoliyi içine koyup aynı anda kaynattık.sorun olurmuş.3 gün ara verdikten sonra doğrusunu yaparak devam edeceğiz.not.prostat bölgesinde ve bağırsaklarda aşırı içten yanma oldu.idrarda yanma yok. Sıkıntı olur mu?lütfen cevap verir misiniz.

Anonym
Anonym
4 yıl önce

Brokoli kürünü yapip sonuc alan varmi aranizda ?

Merve Eryiğit
Merve Eryiğit
4 yıl önce

Sayin şükrü Saraçoğlu benim kaç aydır dirseğimde yara var krem sürüyorum sonra tekrar cikiyor şimdide ellerimin üzerinde çıktı ne yapmalıyım?

Hasan karabulut
Hasan karabulut
4 yıl önce

hocam bende mesene kanseri teşhisi konuldu 6 hafta aşı oldum 2 sefer biopsi oldum idrarım çatalıdır bide ilönce idrar yapıyorum sonra kesikesik geliyor neyapmam gerekiyor normal idrara çıkıyorum beni bilgilendirriseniz çok makbule geçer teşekür ediyorum saygılar

sezgin
sezgin
5 yıl önce

Selam hocam bende prostat sorunum var idrar%20 mesanede kalıyor UROREC 8mg kullan maktayin 6aydır ama sonuç alamıyorum ağrım oluyor kasık fıtığı ameliyat oldum sonra sol yumurta ağrıoluyor yardım ederseniz memnun olurum saygilarimla

mevlüt yenimol
mevlüt yenimol
6 yıl önce

Hocam keten tohumu yağının prostat büyümesi yaptığını tv den işittim bu doğrumudur. bir de şalgam suyunun troid büyemesi yaptığını söylediler benimde hipo troidim va şalgam suyu içmekten çekiniyorum . bilgi verirseniz minnetkar kalırım. selamlar ALLAH'a (cc) emanet olunuz..

yunus emre
yunus emre
8 yıl önce

sayın ibrahim hocam bende idrar yolu uzunluğundan dolayı idrarı tamamen boşaltamama sorunu var ve çok idrara çıkıyorum ne yapmalıyım

Yorum Ekle