Sitede 4502 kişi varparçalı bulutluAğrıparçalı bulutlu14°C

Unutkanlık ve Unutkanlığa Ne İyi Gelir

Unutkanlık ve Unutkanlığa Ne İyi Gelir

Pek çok insan; özellikle de yaşlılar, unutkanlık konusunda büyük endişelere sahip. Unutkanlığın Alzheimer hastalığının ilk belirtisi olduğu bilinir.

Geçmişte, hafıza kaybı ve kafa karışıklığı sıradan bir yaşlılık belirtisi olarak kabul görmekteydi. Ancak, bilim adamlarının düşüncesi bu belirtilerin küçümsenmemesi yönünde.

İnsanların yaşlılıkta sağlıklı bir mental yapıya sahip olması açısından Alzheimer rahatsızlığı önemsenmeli, belirtilerinin meydana çıkmadan gerekli tedbirler alınmalıdır.

Deneyim, hafızadır. Bazı bellek sorunları ciddi olmasa da genel olarak problemli bir rahatsızlık olduğu bilinir. Kişilik ve davranışlarda ciddi değişikliklerin meydana gelmesi demek Alzheimer hastalığını işaret etmekte. Bu hastalık, kişinin günlük faaliyetlerini yürütmede yetenekleri ciddi manada etkilemekte.

Doktor, geri dönüşü olmayan bir rahatsızlık gibi tanımlasa dahi hastanın tedavisi ailenin önemli yardımlarıyla gerçekleşebilir.

Unutkanlığı engellemek adına alınacak tedbirlerin gecikmesi, hastalığın daha vahim bir şekle girmesine sebep olacaktır.

Yüksek kan basıncını kontrol etmeli, kolesterol ve şeker hastalığı gibi hastalıklardan sakınmalı. Sigarayı bırakmak da her hastalıkta olduğu gibi unutkanlıkta da olumlu etkilerini gösterecektir.

Sağlıklı bir diyetin hafıza kayıplarında önemi büyüktür. Aynı zamanda doktor muayenesine girilirse, doktorun önereceği medikal ilaçların da aksatılmadan kullanılması önemli.

Özellikle Alzheimer veya benzeri rahatsızlıkların düzgün bir beslenme alışkanlığı olmadan atlatılması asla ama asla mümkün değildir.

Unutkanlığın bireysel tedavisinde günlük yapılacak egzersizlerin önemi son derece fazla. Diyet geliştirmenin yanı sıra uygulanacak, insanı oyalayacak egzersizler fiziksel olana kişiyi güçlendireceği gibi sağladığı mental faydalardan dolayı unutkanlığı da engelleyebilecek bir mental ortam yaratacaktır kuşkusuz.

Hafıza kaybına dayalı bir rahatsızlık geçiren birey, kesinlikle güncel konularla ilişkisini kaybetmemelidir. Gerekirse izlediği filmleri tekrar izleyerek, haber bültenlerinin tekrarlarını izleyerek bildiklerini taze tutmalıdır. Bu da bir nevi mental egzersiz yerine geçmektedir. Bir sonraki gün için plan yapıyor olmak, yaşam kalitesini arttıracaktır.

Stres, anksiyete veya depresyon bir kişiyi daha unutkan yapabilir. Genellikle unutkanlığın geçici olduğu düşünülür. Ancak duyguları yavaş yavaş bitirmesi söz konusu.

Eğer bu koşullar uzun sürmekteyse bir doktora görünüp profesyonel destek almakta fayda var. Tedavi ve profesyonel danışmanlık hizmetleri unutkanlığın önüne geçilmesinde son derece etkili yöntemlerdir.

Unutkanlığa Ne İyi Gelir

İbrahim Saraçoğlu Unutkanlığa karşı formül:
Bir ay taze sıkılmış havuç suyu uygulayacaksınız. Her akşam akşam yemeğinden en az 2 saat sonra en güzeli de yatmadan hemen önce içilmelidir. Bu şekilde uygulamak kürün etkili olması için çok önemlidir.

Yorum Ekle