Ayaklar İçin Bitkisel Yağlar

Ayaklar İçin Bitkisel Yağlar

Gün boyunca yorulan ayaklar topuk çatlakları ve pullanma problemi ile karşı karşıya kalmanıza sebep olmaktadır. Bu tür problemler ile karşı karşıya kalmak istemeyenlerdenseniz bitkisel yağları tercih edebilirsiniz.

Sandal Ağacı Yağı: Cildi yumuşatan etkiye ev sahipliği yapan sandal ağacı yağı tek başına kullanılmamaktadır. Sandal ağacı yağını badem yağı ve susam yağı ile harmanlayarak kullanıma alabilirsiniz.

Portakal Yağı: Sahip olduğu C vitamini özü sayesinde cildin onarılmasına yardımcı olan portakal yağı, en etkili bakımı sunmaktadır. Portakal yağını bal aracılığı ile harmanlayarak kullanıma alabilirsiniz.

Zeytinyağı: Cilt üzerinde mucizevi etki yaratan zeytinyağı cildin onarılması ve çatlakların geri plana alınması için biçilmiş bir kaftan olarak nitelendirilmektedir.

Zeytinyağını diğer bitkisel yağlar ile harmanlayarak özel karışımlar elde edebilirsiniz.

Zeytinyağı ile hazırladığınız maske tarifleri cilt üzerinde ki ölü hücrelerin giderilmesi için idealdir.

Limon Yağı: Ayak maskelerinin vazgeçilmezleri arasında yer alan limon yağı, pürüzsüz cilt tipine sahip olmak isteyenlerin ilk tercihi olarak nitelendirilmektedir.

Özel Maske Tarifi

  • 1 yemek kaşığı limon yağı
  • 1 yemek kaşığı badem yağı
  • 1 adet limon suyu
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Özel maske tarifi için limon yağı, zeytinyağı ve badem yağı birbiri ile harmanlanır. Hazırlanılan yağ karışımının içerisine 1 adet limon suyu ilave edilir.

Elde edilen maske cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürülür ve 20 dakika boyunca bekletilir.

Lütfen bu yazıya puan verin!
1 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9
Yorum Ekle