Elma Sirkesinin Faydaları ve Elma Sirkesi Maskesi

Elma Sirkesinin Faydaları ve Elma Sirkesi Maskesi

Her derde deva olarak tanımlanan elma sirkesi saymakla bitmeyecek kadar çok faydaya ev sahipliği yapmaktadır.

Özellikle zayıflamak isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında boy göstermektedir. Her gün sirke ile suyu karıştırarak tüketime alabilirsiniz. Sirke, yağların yakılmasına yardımcı olmaktadır.

Elma meyvesinin sahip olduğu tüm vitamin ve mineraller, elma sirkesinde de yer almaktadır. Elma sirkesini soda aracılığı ile karıştırarak maske hazırlayabilirsiniz. Bu özel karışım sivilcelerin kurumasına imkân tanımaktadır.

Elma sirkesinin sahip olduğu elementler bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Elma sirkesi aynı zaman da sindirim sisteminde ki düzensizliklerin de giderilmesini desteklemektedir.

Eğer kemik erimesi problemi ile karşı karşıya kalanlardansanız elma sirkesi tüketebilirsiniz. Her sabah elma sirkesi ile karıştırılmış su içerek metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz.

Elma sirkesi aynı zaman da boğaz ağrısı ve grip gibi hastalıkların da önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Elma Sirkeli Yüz Maskesi Tarifi:

  • 1 yemek kaşığı elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı karbonat

Maske yapımı için 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 çay kaşığı karbonatı harmanlayalım. Hazırladığımız karışımı sivilce olan bölgelere ince bir tabaka halinde sürelim ve 15 dakika boyunca bekletelim.

Uygulamaya alacağınız bu özel maske tarifi aynı zaman da pürüzsüz bir cilde sahip olmanız içinde oldukça ideal olacaktır. Elma sirkeli yüz maskesini haftada iki defa olmak üzere uygulamaya alabilirsiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle