suna dumankaya cilt ve saç bakımı için doğal tarifler

suna dumankaya cilt ve saç bakımı için doğal tarifler

- Dirsekleriniz çok karardı. Nasır tutmuş gibi mi görünüyorlar Eklem bölgelerindeki nasırlaşma ve kararma cildin, sindirim veya dolaşım bozukluğu olduğuna işaret edebilir.

Maydanoz suyu için ve her gün kese yapın. Dirseklerinizi limon suyuyla ovun. Kullandığınız el kreminin içine limon sıkıp, dirseklerinize sürün ve nemliyken havluyla sarın.

- Gözaltınızdaki morluklara ne yapmalısınız? Gözaltındaki morluklar genetik yapıdan kaynaklanmıyorsa ve sağlık sorununuz yoksa elma suyu kompresi uygulayın. Her gün 10 lık uygulama, renklerini açar.

- Saçlarınız çok yağlı, birçok ürün kullandınız ama değişen bir şey olmadı Bir kahve fincanı elma sirkesi, bir tatlı kaşığı kekik suyu ve bir çay kaşığı tuzu karıştın. Saçınızı yıkadıktan sora saç diplerine friksiyon yaparak sürün. İki saat ılık havlu sarıp bekleyin. Ardından durulayın. Bu işlemi haftada bir tekrarlayın.

- Yanaklarınızdaki ufak oyuklardan mı rahatsızsınız? Cildinizle kesinlikle oynamayın. Fazla yağlı yiyecekler ve asitli içeceklerden uzak durun. Cildinizi kekik çayı ile temizleyin. Bir çay kaşığı soya unu, Bir çay kaşığı kuru maya, bir tane dövülmüş aspirin ve bir tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırıp haftada 3 gün yüzünüze sürün. 20 dakika cildinizde bekletip durulayın.

- Cildiniz çok kuru ise ne yapmanız gerekiyor? Bir tatlı kaşığı havuç suyu ve Bir tatlı kaşığı salatalık suyu,Bir tatlı kaşığı limon suyu ve Bir tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı sık sık cildinize uygulayın. Dışarı çıkarken mutlaka güneş koruyucu bir krem sürün.

Suna Dumankaya

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle