Romatizma ve eklem ağrıları için Glukozamin kondroidin

Romatizma ve eklem ağrıları için Glukozamin kondroidin

Romatizma, özellikle de diz romatizması şikayeti çok az kişi var.

50 yaşına yaklaşıldığında diz ları ortaya çıkmaya başlıyor ve bu noktada, sorunlara doğal çözümler arama telaşı başlıyor. İlk akla gelen doğal destek ''Glukozamin sülfat' oluyor.

Bazı doktorlar Glukozamin sülfatı etkili bulurken, bazıları da pek faydası olmadığını söylüyorlar. Aslında, diz eklemi , herhangi bir travma ile karşılaştığı zaman iyileşmek için Glukozamin'i kendisi de üretiyor.

Yaş ilerledikçe vücudumuzda Glukozamin üretimi azalıyor. Ağız yoluyla alınan Glukozamin desteğinin eklem kıkırdağının onarımında yararlı olabilmesinin sebebi belkide bu. Glukozamin'in yararlı olabilmesi için tavsiye edilen doz, günlük 750-1500 mg arasında. Bu destek eklem ağrısı yanında şişliğini azaltabiliyor. Glukozamin'den iyi sonuçlar elde edebilmek için bir kaç hafta beklemek gerekiyor.

Glukozamin+kondroidin kombinasyonu daha iyi

Glukozamin'i, Kondroidin sülfat ile birlikte kullananlar ve bu kombinasyonun daha iyi sonuçlar verdiğini gösteren araştırmalar var. Kondroidin sülfat da aslında tekrarlanan glukoza birimlerinden oluşuyor.

Bu maddenin kıkırdak elastikiyeti desteklediği, kıkırdağın parçalanmasına yol açan enzimlerin faaliyetini önlediği, eklemde su tutumunu artırdığı, yeni kıkırdak üretimine faydalı olduğu belirtiliyor. Kondroidin sülfatın kemiklerin kalsiyum gücünü artırdığını, kemik onarımını hızlandırdığını düşünenler var. Bizim kanaatimiz de Glukozamin ve Kondroidin'in birlikte kullanımının daha faydalı olabileceği yönündedir.

YAN ETKİSİ VAR MI

Glukozamin destekleri ıstakoz, karides, yengeç gibi deniz ürünlerinin kabuklarından, Kondroidin ise köpekbalığı ve sığır kıkırdağından elde edilmektedir. Glukozamin'in deniz ürünlerine alerjisi olanlarda alerji yapabileceği, ayrıca karın ağrısı, mide yanması, bulantı, kusma, ishal ve baş ağrısına yol açabileceği biliniyor.

Bu doğal destekleri tok karınla kullanmanızı tavsiye ederim. Glukozamin'in insülin direncini tetikleyebileceğini, kan şekerini biraz artırabileceğini ileri sürenler de var. Diyabetli iseniz dikkatli olun, kan şekerinizi iyi izleyin!

DOKTORUNUZA SORMADAN KULLANMAYIN

Belirttiğimiz bu destekleri sadece ve sadece doktorunuzun önerisi ile kullanmalısınız. Bu desteklere başlama kararını mutlaka doktorlara bırakmalı, kendi başınıza veya satıcıların, kapıdan kapıya ürün pazarlayanların, komşuların tavsiyesi ile bu ürünlere başlamamalısınız.
Prof.Dr.Osman Müftüoğlu

Lütfen bu yazıya puan verin!
3 kişi puan verdi. Ortalama puan: 6

16 Yorum

nihan

nihan

3 yıl önce

Komşu tavsiyesiyle anneme almıştım.Yaklaşık 5 aydır annem kullanıyor.Vede şiddetle tavsiye ediyor.

afra

afra

4 yıl önce

7 ay önce aşil tendon ameliyatı oldum hala tendonumda agrılar ve haraketimdde kısıtlamalar var bu ileç bana faydası olur mu?

Mahmut

Mahmut

4 yıl önce

2 yerde Menuskus yırtık var bu ilaç iyileşirmi dızım baya ağrıyor saygılar

Latif Yasin Engüler

Latif Yasin Engüler

4 yıl önce

Doktor Trocol yazmıştı eklem ağrılarım için glukozamin kondroitin ve ayrıca hyaluronk asitle kolajen içeriyor. Baya faydasını gördüm herkese tavsiye ederim ama düzenli kullanmak gerekiyor 1-2 ay

Fadime

Fadime

4 yıl önce

Dizimde sıvı eksilmesi var sizce bu ürün işe yarar mı lütfen acil bildirir misiniz ??

Adem..

Adem..

4 yıl önce

Mrb arkadaşlar benim ayak bileğinde Kıkırdak ve Eklem Zedelenmesi var Erken evre.Eklem kemikte Ödem ,Eklemde ve Tendon da sıvı artışı mevcut. Kıkırdak ve Eklem Zedelenmesi tedavi olurmu Aydinlatirsaniz çok sevinirim Saygılarımla.

emre

emre

4 yıl önce

Arkadaşlar bütün Glikozomin kombinasyon hapları bir değildir.Kaliteli marka olması şarttır.Özellikle amerikada Shiff Ve Osteobiflex markaları Tavsiye ediliyor ikiside türkiyede mevcut başka markalarda fayda göremessiniz.Kaliteli marka olması şart

Yase

Yase

5 yıl önce

Merhaba, sol dizimde ağrı şişlik vardı. Yürürken merdiven çıkarken otururken araba kullanırken çok zorlanıyordum. Glikozamin kondritin msm üçlüsü kullanmaya başladım. Şükürler olsun faydasını hördüm. Günlük 1500mg kullanmanız gerekiyor. Tok karnına. Ağrınız yokolacak ve rahat edeceksiniz üçbeş gün içinde rtkisini göreceksiniz. Ya şafii cc...

Fatma

Fatma

5 yıl önce

Basketbol oynarken ön çarpaz bağım koptu yaklaşık 5 buçuk 6 ay oluyor ve agrılarım ciddi şekilde vardı ilk zamanlarda yürürken ağlıyordum. Doktorum bir fizik tedavi uzamanına sevk etti ve dizime kinesio tape bantlarindan yapıştırdı 6 hafta boyunca baya düzelme oldu. Ama daha sonra kontrole gittiğimde ortopedi uzmanım dizinin durumu baya kötü ameliyat olmalısın diyerek tıp fakültesindeki başhekim yardımcısına gönderdi. Oda egzersiz programı yaptı kaslarini güçlendirirsek ameliyata gerek kalmayabilir dedi ama 1 ay sonra kontrole gittiğimde ameliyat olman gerekiyor gibi şeyler söyledi ve kondro mega isimli bir ilaç yazdi. İlacı bulmam baya zor oldu elime 3 hafta sonra ulaştı kullanmaya henüz başlıyorum ama demek istediğim olay şu eğer işe yarayan bir ilaç olmasa doktorum kesinlikle vermezdi çünkü kendisi alanında ciddi anlamda iyi ve tahsilli bir doktor. Ve benim araştirdigim kadariyla yararida azimsanacak şekilde değil. Doktorunuzla konuştuktan sonra kullanmanizi tavsiye ederim çünkü pahali bir ilaç ve doktor gerek görmediği surece alipta buzdolabinda durmasina hic gerek yok.

elmas

elmas

5 yıl önce

kıkırdak zedelenmesi yaşıyorum glukozamin destekli ilaçlar işe yarar mı lütfen yardımcı olur musunuz. yaşım daha çok genç :(

aslihan

aslihan

5 yıl önce

Kullanmayi düşünüyor um ama cesaret edemiyorum lütfen gerçek ten faydası olan varsa yardımcı olabilir mi

hacer

hacer

6 yıl önce

1 yıldır dayanılmaz diz ve diğer eklemlerim ağrıyor, o kadar çok ilaç kullandım ki geçici rahatlamalar sağladı.bir haftadır kullanıyorum nbl-msm sabırla ağrıların geçmesini bekliyorum.....

bedia

bedia

6 yıl önce

glukozamin kondroitin adlı bitkisel ilacı ben de kullanıyorum yaklaşık bir haftadır fakat bir şey fark etmedi ağrılarımda aksine daha kötü hissetmeye başladım ağrılarımı acaba neden sabırlı olup beklemeliyim yoksa bırakmalı mıyım bilemiyorum.

GÖKHAN

GÖKHAN

7 yıl önce

Allah bana bu ürünü tavsiye edenlerden razı olsun.2 haftada inanılmaz sonuçlar verdi.Ağrılarım inanılmaz azaldı.Sabır edin ve düzenli kullanımda inanılmaz sonuçlat alacaksınız.

talha

talha

10 yıl önce

inanmak her şeyin başında gelir,dua hükmüne geçer. yukarıda bahsedildiği üzere bir yakınım namazlarını sandalyede kılan yaşıda epey geçmiş birisi iken ağrıalrıda vardı tabikii, FOREVER FREEDOM (GLUKOZAMİN,KONDROİTİN,MSM VE ALOE VERA KATKILI) adlı içeceği yaklaşık 2 aylık bir süre kullanımdansonra şu an rahat rahat namaz kılabiliyor ve ağrıları dindi tavsiye ederim fakat düzenli, sabırlı ve inanarak kullanacaksanzı bol sağlıklı günler bitkiderman.flptr.com

gülbahar

gülbahar

10 yıl önce

inanmak istiyorum ama inanamıyorum.sağlık önemli çünkü.

Yorum Ekle