Yeni Doğan Bebek Ağladığında Ne Yapmalı

Yeni Doğan Bebek Ağladığında Ne Yapmalı

Ağlamak, bebeklerin sağlıklı olduğunun bir göstergesi hem de onların dünya ile kurdukları iletişim şeklidir. Bebeğinizin ağlaması her zaman onun bir sıkıntısı olduğu anlamına gelmez.

Ayrıca bebeğin hiç ağlamaması da size verdiği bir mesaj olabilir. Sürekli ağlayan yeni doğmuş bir bebeği sakinleştirmenin en etkili yolu onu annenin kucağına alarak emzirmesidir.

Bebekler için ağlamak gülmekten önce gelir ve kendilerini ilk ağlama yolu ile ifade edebilirler. Bebek her ağladığında bir sorunu mu var diye düşünmemelisiniz.

Bebeğiniz size bir şeyler anlatmak istiyor olabilir. Fakat sürekli hiç durmaksızın yeni doğan bir bebeğin ağlaması onun acı çektiğinin ya da bir hastalığı olduğunun da göstergesi olabilir.

Bazı hastalıklarda bebeğin ağlama gücü olmadığı için sessiz durur ve sürekli uyur. Bu yüzden anne ve babalar çocuklarının hasta olduğunu hemen anlamayabilir ve hastaneye götürmekte geç kalabilir.

Bu gibi durumlarda bebeğinizi iyi tanımalı ve davranışlarını doğru gözlemlemelisiniz. 0-6 yaş arası bebekler sadece anne sütü ile beslenmelidir. Aynı zamanda anne sütü bebekleri sakinleştirir.

Bebeğiniz, karnı acıktığında bunu size anlatabilmek için ağlama yoluna başvurur ve bu şekilde sıkıntısını dile getirir. Bebeğiniz acıktığı zaman geciktirmeden onu beslemelisiniz.

Emzirmemek bebekte güven sarsıcı bir etki yapacağı için tehlikelidir. Bebeğiniz ile sakin ve yumuşak tonda konuşmanız onu sakinleştirecektir.

Bebeğinizin yanında yüksek tonda bağırarak konuşmamaya ve onu ürkütmemeye dikkat etmeniz gerekir.
Yeni doğan bebek ağladığında

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0

Yorum Ekle