Gelinlik seçerken dikkat!

Gelinlik seçerken dikkat!

Evlilik hazırlığındaki genç kızlar! Hayatınızın en güzel gününe özel, gelinlik seçiminizi doğru yapabilmek için birbirinden güzel tavsiyelere ne dersiniz?

Samsun'da faaliyet gösteren Prenses Modaevi'nin sahibi modacı Hanife Erkan, gelinlik seçmenin püf noktalarını anlatırken, 'Düğün günü çekilen fotoğraflar bir ömür boyu saklandığı için gelinin böyle bir günde nasıl göründüğü son derece önemlidir.

Bunun için de evlilik öncesi hazırlıklarda en önemli seçim olan gelinlik provalarında dikkat edilecek hususlar vardır' dedi.

Gelinliklerin diktirilmesinin yanı sıra hazır alınabileceğini ifade eden Erkan, 'Gelinlik, gelinin vücut kusurlarını kapatmalı, boya, kiloya uygun modeller seçilmeli... Asla ve asla bir gelinlik başkasının üzerinde güzel durduğu için alınmamalı... Boyun, göğüs ya da sırt dekoltesine dikkat edilmeli... Gelinliğin uzunluğu da dikkat edilmesi gereken diğer bir konu' diye konuştu.

Erkan'ın, çeşitli vücut yapılarına göre gelinlik tavsiyeleri ise şöyle:

VÜCUT TİPİ ÖNEMLİ

Dikdörtgen tipli vücutlar: Bu vücut türünde bel kısmı çok fazla belli değildir, omuzlardan kalçalara doğru düze yakın bir hat inmektedir. Dikdörtgen vücutlu bayanların, bellerini ortaya çıkaran büzgülü bir gelinlik modeli seçmeleri uygun olacaktır.

Armut tipli vücutlar: Bu tipteki bir kadının kalçaları omuzlarından daha geniştir. Aradaki bu farkı aza indirmek için hafif vatkalı gelinlik modelleri uygun olabilir. Bunun yanısıra, kalın kumaşlı modeller tercih edilmelidir. Kalçalar geniş ve yuvarlaksa düz kesimli modellerden kaçınılmalıdır; çünkü bu tür modeller kalçaların genişliğini daha fazla ortaya çıkaracaktır. Kalın belli bir vücut için tavsiyemiz V tipinde bir gelinlik modeli seçimidir. Ayrıca kemerli ve geniş gelinlik modelleri de pek uygun değildir.

OMUZ-KALÇA DENGESİ

Üçgen tipli vücutlar: Üçgen tipli vücuda sahip kişilerin omuzları kalçalarına göre daha geniştir. Genelde sporcu bayanlarda rastlanılan bu tip vücut için, omuzların genişliğini kapatmak amacıyla, üst kısmı düz kesimli ve uzun kollu modeller uygundur.

Kum saati tipli vücutlar: Genelde ideal vücut tipi olarak görülen bu vücut şekline hemen her modelin uygun olduğu söylenebilir. Yine de bellerini ortaya çıkaran modeller önerilebilir.

- Düz karınlı ve küçük göğüslüyseniz düz kesimli bir gelinlik seçebilirsiniz.

- Göbeğinizden şikayetçi olmanız durumunda A-tipinde gelinlikler uygundur.

- Kısa boylusanız önü V-kesimli bir gelinlik boyunuzu uzun gösterir, ayrıca toplu saç modelini öneririz.

- Uzun boylusanız etek boyları çok kısa olmadığı sürece her model size yakışır.

- Uzun boyunluysanız tersine saçlarınızı açık bırakmalısınız.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0

1 Yorum

zülal

zülal

7 yıl önce

bilgiler güzel ama daha çok bilgi isterim

Yorum Ekle