Ayak Mantarı Nasıl Geçer

Ayak Mantarı Nasıl Geçer

Ayak mantarı kişiyi oldukça rahatsız eden bir durumdur. ayak mantarı genelde ayağın çok uzun zaman hava almamasından dolayı ortaya çıkan bir durumdur.

Özellikle de uzun süre hava almayan ayakların sorunu olmaktadır. ayak mantarında kişinin ayakları sürekli kaşınır. Hatta kaşınan yerlerden iltihap ve su çıkar. Kişi bu durumda çok rahatsız olur. Kötü yaraların oluşmasına bile sebep olur.

Peki, ayak mantarı nasıl geçer sorusuna bakacak olursak; çoğu zaman giydiğiniz ayakkabı da ayakta mantar oluşmasını sağlar.

Hava almayan ayakkabılar ayak havasız kaldığından dolayı ve ayağın serin olması gerekirken bu ortam sağlanmadığından dolayı ayakta mantar oluşur. Ayak mantarı havasız koşullarda olduğundan mantar oluşur. Bu yüzden hava almayan ayakkabılar kullanılmamalıdır.

Ayakta ayak mantarı gibi bir probleminiz varsa ayaklarınızın sağlığı için ortopedik ayakkabılar seçilmelidir. Ayakta mantar oluşurken en çok ayakların parmakları arasında mantar oluşur.

Ayakların parmakları arasında sürekli nemli olduğundan buralarda mantar çok olur. Ayakların parmakları arasını kuru tutmak çok zordur.

Bu yüzden de ayakkabı ve çorap giymeden önce mutlaka parmakların arasına peçete konulup kuru tutulmamalıdır. ayak parmakları kuru tutulduğu vakit ayakta mantar oluşması engellenebilir. Ayakta mantar oluşmasını engellemek için bağışıklık sistemini güçlü tutunuz.

Bazen insanın bağışıklık sistemi güçsüz düşer. Ve mantarlara ve bakterilerle savaşma gücü kalmaz. Bu yüzden bağışıklık sisteminin güçlü tutulması gerekir.

Bunu da sağlıklı beslenerek ve düzenli mineral ve vitamin alarak sağlanabilir. Düzenli egzersiz yapın. Bolca sarımsak tüketiniz. Ayrıca eğer ayak mantarlarınız olmuşsa dermatoloğa görünün ve verdiği ilaçlarda düzenli kullanınız.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu el ve ayak mantarı için civanperçemi kürünü tavsiye ediyor.
Çok az su ile Civanperçemi bitkisinin lapasını yaparak akşam yatmadan önce mantarlı bölgeye koyarak tülbentle sarın.
Bir kaç gün içinde etkisini gösterecektir.

Editörün Seçtikleri

Türk Kızılay, Ağrı'da ihtiyaç sahiplerine kömür ve odun yardımı yaptı

Ağrı'da kadınlar atık kumaşlardan İdlib'deki çocuklar için giysi ve oyuncak üretiyorlar

DSİ'nin Son 17 Yılda Ağrı’ya yaptığı yatırımlar

Ağrı'da tipi nedeniyle yolda mahsur kalan 40 kişi kurtarıldı

Ömrünün yarısından fazlası karlı yolları açmakla geçti

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle