Yiyecek Ve İçecek Lekeleri Nasıl Temizlenir

Yiyecek Ve İçecek Lekeleri Nasıl Temizlenir

de, işte, okulda ya da bir restorantta olsun hiç farketmez, yemek yemek her zaman bir derttir. Özellikle de sürekli dökülen bir yemeği yemek oldukça zahmetlidir. Bu yemek lekeleri özellikle soslu ise o yemeği yiyen insanı bezdirir.

Devreye ise burada ya evde temizlemek ya da kuru temizlemeler akla gelmektedir. Ancak pek çok insanın hani lekenin nasıl çıkacağını ya da yiyecek ve içecek lekeleri nasıl temizlenir diyerek pek çoğundan haberi olmadığı bir gerçektir.

Belli başlı yöntemler var ki lekeler için birebir. İşte o yöntemlerden bazıları;

Çikolata Lekesi Nasıl Çıkar

Kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı ne olursa olsun her kesimde insanın vazgeçemediği tatlar arasında yer alıyor çikolata. Damak tadına göre sütlü, bitter gibi ayrılan çikolatanın en kötü tarafı da yerken üzerimize dökülmesidir.

Çikolata lekesi ise gliserin yardımı ile ovarak çıkmaktadır. Gliserin ise yağ emici özelliği ile 2 tabaka arasında oluşmuş olan yağı yok etmektedir.

Bu yöntem çoğu zaman işe yaramaktadır. Ancak yaramadı ise bir de lekeli bölgeli 90 dereceli bir alkol ilavesi ile karışım yaparak su yardımı ile iyice silebilirsiniz.

Sos Lekeleri Nasıl Çıkar?

Makarna ya da pizza gibi böyle sosla yenebilecek yemekler için ketçap, mayonez, hardal ya da köri gibi soslar oldukça meşhurdur.

Yiyecek ve içecek lekeleri nasıl temizlenir
demek yerine ise sos lekeleri nasıl temizlenir demek aslında daha da uygundur. Çünkü genellikle sos lekeleri için bir temizleme aşaması yapılmaktadır.

İçlerindeki en masum sos ise hardaldır. Hardal lekesi çok kolay bir şekilde çıkmaktadır. Lekeyi yaklaşık yüzde 10'luk bir oksijenli su yardımı ile silmek ve yıkamak yeterlidir.

Diğer soslar için ise öncelikle yüzde 10'luk amonyak eklenmiş su yardımı ile daha sonra da perklpretilen ile silinmelidir. Gerek görülürse de son olarak bir şampuanlama yapabilirsiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle