Sitede 3167 kişi varaz bulutluAğrıaz bulutlu4.6°C

Cam Tezgah, Avize Temizliği ve Bakımı Nasıl Olur?

Cam Tezgah, Avize Temizliği ve Bakımı Nasıl Olur?

Evimizde bulunan en narin köşelerden biri olan cam tezgâhların bakımı oldukça hassastır. Özellikle mutfaklarımızda bulunan cam tezgâhlar her daim temiz ve parlak olmalıdır.

Cam tezgâhların hijyen bakımından temizliği çok önemlidir. Cam tezgâhların temizliği için su ve cam silme deterjanları idealdir.

Ancak ıslak bezle silinen cam tezgâhlar daha sonra mutlaka kurulanmalıdır. Ayrıca cam temizliklerinde, camın daha parlak olması açısından en büyük yardımcı limondur.

Cam silme suyunuza katacağınız birkaç limon damlası bunun için yeterli olacaktır. Ayrıca cam tezgâhın yüzeyinde oluşan çizikler içinde cam yüzeyi diş macunu ile silerseniz çiziklerin yok olduğunu göreceksiniz.

Avize temizlikleri ise oldukça zor olmasına karşın gerekli bir temizlik türüdür. Evimizdeki her şey tozlanmaya müsait yapıda olduğundan avizelerimizde bakım içinde olmalıdır.

Avizelerin bakımı için rutin olarak tozları, hafif yumuşak bir toz fırçasıyla giderilmelidir. Bunun yanı sıra avizemizin çıkarılabilir kısımları suda bekletilip temizlenmelidir.

Eğer çıkartılamayacak durumdaysa bez ile güzelce silinmelidir. Sonucunda avizeniz ışıl ışıl parlayacaktır.

Yorum Ekle