Elma Krom, Elma Kapsülü, Apple Chrome

Elma Krom, Elma Kapsülü, Apple Chrome

Elma Krom, Elma Kapsülü, Apple Chrome
Apple&Chromium İnsülinin etkisini arttırarak, hücrelerin glikoz kullanımını arttırır, yağ dokusunu azaltır, kas dokularınında daha sağlam ve daha sıkı olmasını sağlar. Kemik erimesine ve yaşlanmanın etkilerini azaltmaya yardımcıdır. Vücuttaki yağ kitlesini azaltarak kas kitlesini artırır.Seda Sayan'ın zayıflama formulü elma krom kapsülü.Krom'un Etkisi:- Karbonhidratlara karşı aşırı iştahı kool altına alır,- İnsülinin etkisini arttırarak, hücrelerin glikoz kullanımını arttırır, yağ dokusunu azaltır, kas dokularınında daha sağlam ve daha sıkı olmasını sağlar,
- Kemik erimesine ve yaşlanmanın etkilerini azaltmaya yardımcıdır,
- Vücuttaki yağ kitlesini azaltarak kas kitlesini artırır, vücut hatlarının daha düzgün görünmesine ve kas yapmaya, yardımcı olur.
Elma Krom'un İçeriği
Krom pikolinat (%12), elma şırası sirkesi ekaktı ( 7%), soya lesitin, balık jelatini, vitamin B1, vitamin B2, vitamin B3, vitamin B5, çinko, vitamin B6, vitamin B11, vitamin B12, yardımcı madde (ayçiçeği yağı), emulsifiye (gliserin), su, koyulaştırıcı (balmumu).
Elma Şırası Sirkesi ekaktı; Kalsiyum, Fluor, Potasyum, Magnezyum, Sodyum, Fosfor, Silisyum, A vitamini, Beta-Karotin, B1,B2 ve B6 vitaminleri, C Vitamini, Sirke Asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddelerini içermektedir. Elma şırası sirkesi ekaktı;
Elma ve Krom'un Ne Kadar ve Nasıl Kullanılır
Apple&Chromium; bol su ile sabahları aç karnına 1 tane alınır. Önerilen doz aşılmamalıdır. Daha etkin olması için egzersiz ve diyeti tavsiye ederiz. Doz aşımı halinde tamamen bitkisel ekaktlardan ve balık jelatininnden imal edildiğinden vücutta hiçbir yan etki oluşturmaz.
Uyarı: Herhangi başka bir reçeteli ilaç kullanmaktaysanız, hamileyseniz ya da bebek emziriyorsanız doktorunuza danışınız. İnsüline bağımlı diyabet hastaları kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdır. Bu ürün herhangi bir rahatsızlığın veya hastalığın teşhisi, tedavisi veya önlenmesi amacı ile kullanılamaz, ilaç değildir, gıda takviyesidir.
Krom Hakkında Daha Fazla Bilgi
Kolesterol, yağ ve protein sentezi için hayatî bir mineral olan krom, glikoz metabolizmasıyla etkileşir ve insülinin uygun kullanımıyla kan şekeri düzeylerinin sabit kalmasını sağlamaya yardımcı olur. Böylece hem diyabetiklerde hem de hipoglisemisi olanlarda kullanımı yararlı olabilir. Krom, vücut tarafından en iyi, "krom pikolinat' olarak adlandırılan formda alındığında emilir. Bu formu, kandaki kolesterol ve glikoz düzeylerini de çok iyi kool edebilmektedir. Yağ kaybını artırarak, yağsız kas kitlesi artışı sağlamaya, osteoporozla savaşta ve ömrü uzatmaya yardımcı olur.
Krom, vücutta şeker (glikoz) kullanılması için gereklidir. Şeker hastalarına 15 gün ile 4-5 ay arasında günde180–300 mikrogram krom verilince şeker hastalarının yaklaşık yarısında, şeker kullanılmasını daha iyi duruma geldiği gözlemlenmiştir. Kan şekerinin kullanılmasında düzelme, insulin hormonunun etkinliğinin artması demektir. İnsülinin etkinliği artarsa, insülinin salgılanma yeri olan pankreasta, lüzumsuz derecede yüksek insulin salgılanmasına gereksinim azalttığı literatürlerde kayıtlıdır.
İnsülin salgılanmasında azalma, iştahın azalması, dolayısıyla vücutta yağ depolanmasının azalması demektir. Bu da kilo vermenin kolaylaşmasına yardımcı olur. Şişmanlığın önde gelen sebeplerinden birisi insuline karşı dirençtir. Krom kullanılması insulin direncini azaltarak gereksiz derecede fazla olan insulin salgılanmasını normale döndürmeye yardımcı olur.
Elma ve Krom'un Yan Etkisi Nelerdir?
Apple&Chromium, bitkisel olduğundan şimdiye kadar herhangi bir yan etkisine rastlanmamıştır. Doz aşımı halinde tamamen bitkisel ekaktlardan imal edildiğinden vücutta hiçbir yan etki oluşturmaz.
Kromun Yan Etkileri Nelerdir?
Krom minerali takviyesi alırken yan etkiler var mıdır? Günlük olarak 50 – 300mcg takviyede, kromun herhangi bir toksisiteye neden olduğu görülmemiştir. Önerilen doz 50-200mcg arasıdır.
Krom takviyeleri diyabet hastaları için insülinin etkilerini geliştirebilir ve muhtemelen hipoglisemiye götürebilir, bu nedenle diyabet hastası kişilerin bir krom takviyesi almadan önce doktorlarına danışmalarını önerilir.
Elma Krom Hapı T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nın 03.09.2008 tarihli 0834005732 sayılı izni ile Hollanda'dan ithal edilmiştir.

Lütfen bu yazıya puan verin!
1 kişi puan verdi. Ortalama puan: 10
Yorum Ekle