Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj yaparken bazı püf noktalarını gözden kaçırırsanız, güzelleşmek isterken kötü bir makyaj yapmış olabilirsiniz. Öncelikle aklamak istediği yerleri kapatmak için koyu renkte gölgelendirme yapması gerekiyor.

Yüzde beğenilen noktaları ön plana çıkartmak için açık renkte gölgelendirme yapılmalı. Makyajın temiz bir cilde uygulanması gerektiğini vurgulayan makyaj uzmanları ise kirli yüze yapılan makyajın cilt üzerinde olumsuz sonuçlar doğurabileceğini hatırlattı.

Doğal Makyaj Yapımı

Makyaj, kusurların kapatılarak güzel olan bölgeleri öne çıkarma sanatına verilen isimdir. Güzellik algısı günümüzde artık doğal makyaja doğru anlamlanmaya başladı.

Peki, doğal makyaj denince aklınıza ilk olarak ne gelir? Nasıl bir makyaj yaptığınız da kendinizi daha iyi ve güzel hissediyorsunuz? Güzel olmak için her kozmetik ürünü kullanmak mı gerekir?

İşte bu soruların cevabını bilmek için makyaj için ilk adımı oluşturur.

Ancak şunu eklemekte fayda var: kendinizi boya küpüne çevirmek sizi güzel bir görünüme kavuşturmayacaktır. Günümüzde doğal ve sade makyaj yapan bayanlar herkesin gözünde adeta peri gibi görülmeye başladı.

Doğal makyajın bir başka güzelliği ise cildinize fazla zarar vermemesidir. Oldukça hafif olan bu makyaj içinde daha az vakit ayırmış olacaksınız.

Doğal makyajın nasıl yapılacağına bakacak olursak ilk olarak şunu söylemek gerekir: temiz bir cilt. Evet, doğal makyajın en önemli püf noktası temiz bir cilt.

Gün içinde ister makyaj yapın ve ya yapmayın ama geceleri cilt tipinize uygun bir jelle temizlemeden uyumayın.

Yüzünüzü temizlemek için kesinlikle sabun kullanmayın. Sabun cildin ph nı düşüreceğini düşüreceği için jeller size bu konuda yardımcı olacak en önemli malzemelerdendir.

Son olarak uygun bir tonik kullanarak son fırçayı tuvale indirebilirsiniz. Toniğin en önemli faydası gözeneklerin genişlemesini önlemesidir.

Temizledikten sonra nemlendirici sürmelisiniz. Çünkü nemini tam alamamış bir ten makyaj ürünlerinin hepsini kusar. Cildiniz nemini emerken bakışların can alıcı noktası olan kaşlarınızı doldurabilirsiniz.

Doğal bir makyaj için fondöten yerine BB krem kullanmanızı öneririz. BB kremin kapatıcı özelliğini yetersiz buluyorsanız piyasada daha hafif fondötenlerden kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Yağlı bir cilde sahipseniz transparan pudra kullanarak cildinizin daha fazla yağlanmasının önüne geçebilirsiniz. Pudranızı bebek tüylerinizin çıkış yerine doğru sürün bu aşamada.

Allığı tozpembe ya da şeftali tonlarında sürerek daha bebeksi bir yüze sahip olabilirsiniz. Ruj olarak yine şeftali yada tozpembe tonlarını seçmelisiniz.

Fakat şunu da ekleyelim simli rujlar yerine hafif ışıltılı rujlar makyajınızı tamamlamanız açısından ideal ürünlerden. Son olarak kullandığınız tüm ürünlerin içeriğinde mineral olmalıdır. Bu cildinize fazla zarar vermenizi önleyecektir.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle