Sitede 4864 kişi varparçalı bulutluAğrıparçalı bulutlu10°C

Zaman Tüylerden Kurtulma Zamanı!!!!

Zaman Tüylerden Kurtulma Zamanı!!!!

Zaman Tüylerden Kurtulma Zamanı

İstenmeyen tüyler kadınların bitmek tükenmek bilmeyen dertlerinin arasında baş sıralarda yer alıyor. Oysa lazer epilasyon sayesinde bunlardan sonsuza dek kurtulmak mümkün. İste lazer epilasyon hakkında bilmek istedikleriniz...

Bütün yaz ağdayla, tüy dökücülerle ve hatta jiletle boğuştunuz değil mi? Hazır güneş ortalarda yokken, gelin şu kıl-tüy meselelerini çözelimâ?¦

Zaman lazer epilasyon zamanıdır, baylar bayanlar. â??Ben yaptım, çok mutluyum.â? sloganından yola çıkarak herkesi pırıl pırıl olmaya davet ediyorum ve hatta bununla yetinmeyip, lazer epilasyonla ilgili aklımıza takılan soruları şöyle bir aydınlatıyorum.

Lazer güvenli midir?
Tıpta 40 yılı aşkın süredir kullanılan lazer, bugün göz ameliyatlarından diş dolgusuna kadar çeşitli alanlarda en etkili tedavi seçeneğini oluşturmakta. Doğru vakalarda, doğru dozla kullanılan lazer son derece güvenli olup, bugüne kadar birikici bir etkisine rastlanmamıştır. FDA onaylı bu cihazlar ABDâ??den, İngiltereâ??ye, Hollandaâ??dan Avustralyaâ??ya kadar çeşitli gelişmiş ülkelerde de kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon kimlere uygulanabilir?
12 yaşını geçmiş herkese uygulanabilir.

Lazer epilasyon hangi durumlarda uygulanamaz?
Kalp pili olanlarda, sara hastalığında, hamilelerde, sarı beyaz ve ayva tüylü olanlarda lazer uygulanmaz.

Lazer epilasyon hangi bölgelere uygulanabilir?
Tüm vücut bölgelerindeki tüylere uygulanabilir. Yapılması gereken tek şey gözleri korumaktır. Bunun için de özel gözlükler kullanılır.

Her tedavi süresi ne kadardır?
Koltuk altı 5-6 dakika, yüz 5-6 dakikada, bıyık 1-2 dakikada, bacaklar 1 saat gibi denilebilir.

Tedavi sırasında Ağrı hissedilir mi?
Hayır, hissedilmez. Lazer ışığının çarpmasını cildinizde bir lastik çarpması gibi hissedebilirsiniz.

Tedavi sonrasında iz kalır mı?
Tedavi sonrasında 5-10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklık olabilir. Bu geçicidir. Uygulama profesyonel kişiler ve uygun cihazlarla yapıldığında herhangi bir problemle karşılaşılmaz.

Bir seansta tüylerden kurtulmak mümkün müdür?
Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenmekte (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.

Seans aralıkları ne kadardır?
Seans aralıkları bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.

Lazer epilasyon düşünüldüğünde ne yapılması gerekir?
Bir uzman tarafından hastanın görülüp değerlendirilmesi, tüylenmenin nedeninin araştırılması, gerekli tahlil ve tetkiklerin yapılması gereklidir. Tedaviye başlanmadan önce tüylerin sarartılmamış olması, cımbız veya iple alınmamış olması şarttır.

Yorum Ekle