Acı biber yiyen iyi bir uyku çekemez

Acı biber yiyen iyi bir uyku çekemez

Acı biber yiyen iyi bir uyku çekemez
Uyku vücudun temel taşlarından biri. Uzmanlar uyku düşmanı besinleri açıkladı. Mutlaka okuyun.Fasulye, brokoli, karnabahar, çikolata gibi yiyecekler, bazı baharatlar Bir başka araştırma ise tiryakilerin derin uykuya dalamadıklarını ortaya çıkardıç gösterir!'Uyku sağlıklı yaşam için şart. 6 ila 8 saatlik iyi bir uyku sadece gözlerinizin parlamasına, cildinizin gerilmesine zihninizin açılmasına neden olmaz aynı zamanda sizi 3 yaşç gösterir' diyen uzmanlar, uyku kaçıran yiyecekleri sıralayıp bunlardan sakınılmasını istedi. İşte o besinler:- Baharatlar: Sarmısak, acı biber ve öteki baharatlar mide yanması yapabilir.
- Büyük porsiyon: Çok yemeğin sindirimi saatler sürer. Bu nedenle akşam değil öğlen yemeklerinde büyük porsiyon tercih edilmeli.
- Gaz depoları: Fasulye, brokoli, karnabahar, Brüksel lahanası gibi gaz yapan sebzeler akşamları tüketilmemeli.
- Hız ayarı: Lokmalar birbiri ardına hızlı bir şekilde yutulmamalı, bu sırada mideye bolca hava dolar. Bu da şişkinlik yapar.
- Alkol: Önce uyuşturur ancak sonra uyku düzenini tamamen bozar.
- Kahve: Kafein vücutta 12 saat boyunca kalır. Uyku sorununuz varsa çay, çikolata, kola ve öteki kafein içeren içeceklerden uzak durmalısınız.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0

1 Yorum

bayram

bayram

5 yıl önce

ben 17 yaşıdayım kilom 70 yiyem yemek boş hep aynı kilodayım

Yorum Ekle