Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Giderilir

Koltuk Altı Terlemesi Nasıl Giderilir

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte en çok şikâyet edilen durumlardan biri de koltuk altı terlemesi problemidir.

İnsan vücudunun havasız kalması ve sıcağın artması, terleme durumunun ön plana çıkmasına sebep olmaktadır.

Sosyal hayatı mahveden problemler arasında boy gösteren koltuk altı terleme problemi bazı bünyelerde olması gerektiğinden daha fazla görülmektedir.

Koltuk altı terlemesinin fazla görüldüğü durumlarda vücudunuza uygunluk gösteren terleme tedavilerinden yararlanabilirsiniz.

Botoks Yöntemi: Terleme problemi adına en etkili yöntemlerden biri olan botoks tedavisi son zamanlarda yaygın olarak kullanıma alınmaktadır.

Koltuk altı bölgesinde meydana gelen terlemenin geri plana alınmasına imkân tanıyan botoks tedavi yönteminin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Elma Sirkesi Tedavisi: Eğer doğal yöntemler aracılığı ile terleme problemine elveda demek isteyenlerdenseniz elma sirkesini deneyebilirsiniz.

Bu uygulama adına 1 yemek kaşığı elma sirkesi ile 1 bardak suyu karıştıralım. Elde ettiğimiz sirkeli su aracılığı ile koltuk altı bölgemize masaj yapalım ve 30 boyunca bekleyelim.

Sirkeli su karışımı terlemenin büyük oranda azalmasına yardımcı olacaktır.

İyontoforez Tedavisi: Ter bezlerinin sahip olduğu işlevini kaybetmesine sebep olan İyontoforez tedavisi oldukça basit bit yöntemdir. Bu uygulamada terleyen bölgeye düşük akımlı elektrik verilmektedir.

Sizler de birbirinden özel yöntemler aracılığı le kısa zaman zarfı içine koltuk altı terleme probleminin yok olmasına imkân tanıyabilirsiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle