Bal öksürüğe iyi geliyor

Bal öksürüğe iyi geliyor

Bal öksürüğe iyi geliyor
Çocuklara yatmadan önce verilecek bir tatlı kaşığı bal öksürüğü hafifletiyor.ABD'de yapılan bir araştırma, çocuklara yatmadan önce verilecek bir tatlı kaşığı balın öksürüğü hafifletebileceğini ortaya koydu.Eskilerin yöntemlerini hafife almamak lazım.Araştırmayı yapan Pennsylvania Üniversitesi Tıp Fakültesi doktorlarından Ian Paul ve arkadaşları, balın, öksürük ilacı verilmesi ya da hiç tedavi yoluna gidilmemesiyle karşılaştırılınca, en iyi seçenek olduğunu belirtti.
Araştırmacılar, balın, tahriş olmuş boğazı kaplayarak yumuşatabileceğini kaydetti. "Archives of Pediics and Adolescent Medicine' dergisinin bu ayki sayısında yayımlanacak araştırmayla ilgili doktor Paul, birçok nin bu buluşlarına güveneceklerini ve "Annelerimiz haklıymış' diyeceklerini söyledi.
Deneyler de doğruluyor
Doktorlar, araştırma sırasında aileleri aracılığıyla, üst solunum yolu enfeksiyonu bulunan 105 çocuğun bir bölümüne yaşlarına uygun dozda bal tadı verilmiş öksürük şurubu, diğerlerine yalnızca bal verdi.
Çalışmanın sonunda, bal verilen çocukların daha iyi uyuduğu ve öksürüklerinin azaldığı aileleri tarafından bildirildi. Bununla birlikte doktorlar, bir yaşın altındaki çocuklara, botulizm (ender rastlanan besin zehirlemesi) riski oluşturabileceği gerekçesiyle kesinlikle bal verilmemesi uyarısında bulunuyor.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle