Göbek Nasıl Eritilir

Göbek Nasıl Eritilir

Sizi rahatsız eden göbeğinizden kurtulmanın basit yolları. Yaz mevsiminde hem kadınların hem de erkeklerin en büyük problemi kilolarıdır. Özellikle de göbek hem kadında hem de erkekte başlıca sorundur.

Göbeğinizden kurtulmak için 9 yol var. İşte o 9 tüyo;

Göbek eriten yiyecekler, sebze ve meyveler

Fasulye, nohut, mercimek gibi gıdalarla kiraz, çilek, vişne gibi küçük meyveler en iyi besinlerdir. Kuru fasulye, böğürtlen, kuru kayısı, kış meyvelerinin taze sıkılmış suları kilo vermek için en etkili yiyecekler olarak sıralanmakta.

Bu yiyecekler sizin tok hissetmenizi sağladığından kilo vermenize yardımcı olurlar. Bunlardan günde 25 gr ile 35 gr kadar tüketmeniz gerekiyor.

Hiç yememek ise kesinlikle doğru değil. Çok acıktığınız için belinizi kalınlaştıran çok yağlı, karbonhidrat veya proteinli besinler yemenize sebep olabilir.

Göbek eritmek için hangi sıvılar içilmelidir

Göbek eritmeye buzlu soğuk su en iyi içecektir. Kalorisi yoktur, midenizde doygunluk hissine sebep olur ve daha az yersiniz. Adet öncesi dönemi rahat geçirmenizi de sağlar.

Buzlu su içtiğiniz zaman, vücudunuzun ısınmak için eka kalori harcadığını da unutmayın. Zayıflamak istiyorsanız alkol tüketmeyin. Likör ve bira kandaki kortisol seviyesini yükseltir ve yağların göbek çevresinde toplanmasına sebep olur.

Göbek Eritmek için Hangi Vitaminler alınmalı

Kalsiyum kemiklerinizi koruyup omurgada çatlaklara sebep olan osteoporozu önler. Bu sistem çöküğünde göbeğiniz dışarı fırlar. Eğer 50 yaşına yakın ya da daha yaşlı bir kadınsanız günde 1500 mg kalsiyum almalısınız.

50 yaş altındaki erkek ve kadınlar için günde 1000 mg kalsiyum almaları tavsiye ediliyor. Göbek ya da bel çevresinden zayıflamak için zayıflama ilaçları kullanmayınız. Bu sizi cezbeden ilaçlar egzersiz ya da doğru beslenme desteği olmadan hiç bir işe yaramazlar.

Göbek eritmek için jimnastik ve egzersiz

Yere eğimli sabit egzersiz bandı 'Decline Bench' jimnastik aletleri içinde en iyisidir. Yer çekimi sebebiyle vücudunuzun üst kısmı altından daha ağırdır. Ayarlanabilir aletle bir çok zor hareket yapılabilir.

Egzersiz aletini en az 30 derece yere eğimli olacak biçimde kurun. Aletin oturma yerine oturun ve ayaklarınızı ayağınızı tutması için yapılan yere koyarak. yavaşça aletin üstüne doğru uzanın ve ellerinizi başınızın altına koyarak yavaş yavaş doğrulmaya çalışın (mekik). Hareketleri sürekli tekrarlayın.

Bisiklet en kötüsü
Bel çevresi için en iyi sporlar Kickbox, raket oyunları, squash, krol (crawl) yüzme ve tek başına tenis oynamak olarak belirtiliyor. Bununla birlikte herhangi bir aerobik egzresizi de göbek çevresindeki yağları eritir.

Tüm bu sporlar bir saatte 475 kaloriden daha fazla yakmanızı sağlar. Bisiklet sürmek bel inceltmek için en etkisiz spordur. Bisiklet sürmek basenler için faydalıdır! Bu kaslar tüm vücutla bağlantılı değildir.

Ev aletleri
En iyisi egzersiz topu ile hareket etmektir. Egzersiz topu ile vücudunuzun eğin, bükün. Eğer sırt ağrısı probleminiz varsa egzersiz topundan uzak durmalısınız.

Alışkanlıklar
En iyi alışkanlık dik yürümek ve oturmaktır. Kendinizi koyvermiş gibi yürümeniz göbeğinizin öne çıkmasına sebep olur. Zaman zaman göbeğinizi içinize çekip bırakmanız da belinizin incelmesine yardımcı olacaktır.

Sigara içmek ya da pasif içicilik en kötü alışkanlıklardan birisidir. Düzenli içicilerin bel çevresi dumanı içlerine çektikleri ve üfledikleri için daha kalındır.

Göbek şişkinliğini azaltan öneriler

  • -Su için.
  • -Cips yemekten vazgeçin.
  • -Çok tuzlu gıdalar tüketmeyin.
  • -Sakız çiğnemek fazla hava yutmanıza sebep olur, bu nedenle fazla sakız çiğnemeyin.
  • -Sindirim problemi yaşıyorsanız bir ya da iki fincan kahve lavaboya gitmenizi sağlayabilir.

Zayıflatan kıyafetler
Vücut şekillendirici kıyafetlerden giyin. Bel çevresi için üretilen likralı kıyafetleri tercih edin. Fazla kilolu iseniz kıyafetler sıkabilir ya da yağlar taşabilir. Bu sebeple üstünüze göre olanları tercih edin.

Lütfen bu yazıya puan verin!
5 kişi puan verdi. Ortalama puan: 6

8 Yorum

Asi melek

Asi melek

3 yıl önce

17 yaşındayım ve 7ay sonra düğünüm var bu süreçte 20 kilo vermem lazım bana yardimci olurmusunuz

eda

eda

4 yıl önce

18 yşndaym 69 kılo yum nasl vrırm

seyma

seyma

6 yıl önce

Kortzonlu ilaclar kullandim o yuzden gobegim cikti 19 yasinda 65 kiloyum nasil.zayiflarim

aysel

aysel

6 yıl önce

Hareketleri kilomdan dolayı çok zor yapiyorum..

Guler

Guler

6 yıl önce

Bu hareketler muhtesem derecede yag yakıyo 60kılodan 47ye dustum tavsıye ederım

nurcan

nurcan

7 yıl önce

göbek bolummde cok fazla yag var ıncelmıyo kemer aldım ama kar etmedı ne yapsam yrdım edermısısnız zhenuz on sekız yasındayım

canan

canan

7 yıl önce

Ne yapsam zayıflayamıyorum yardım edin

gizem çiçek

gizem çiçek

7 yıl önce

bel ve karın yaglarndan nasıl kurtukuruz

Yorum Ekle