Safra Taşı için İngiliz Tuzu magnezyum sulfat

Safra Taşı için İngiliz Tuzu magnezyum sulfat

Karaciğerinde problem olan kişilerde çok nadir, çok yoğun olan curuf karaciğerden safra kesesine aktarılmaktadır.

Safra kesesinde yoğunlaşan curuf normal olarak dışarı atılır, nadir olarak curuf çok yoğun olarak gelirse çamurlaşmaya neden olabilir.

Bu çamurlaşmaya karşı özel bir temizlik yöntemi gerekmektedir. İngiliz tuzu (Epsom Salt, Magnezyum Sulfat) içilerek safra kanallarıişletilir.

Magnezyum Sulfat doğada bulunan bir mineraldir. İçildiği zaman tüm kas ve ruh sistemini gevşetmektedir. Bu teknik ile dünyada milyonlarca insan safra taşlarından kurtulmuştur. Hamileler ve çocuklar da kullanabilir.

Dolayısı ile çamur için endişelenmeniz gereksiz. Bir gecede bile kurtulmak mümkün oalabiliyor. 30 gram ingiliz tuzu 300 ml suda eritildikten sonra yudum yudum 5-10 dakikada içilir. Ve içtikten 15-20 dakika sonra üzerine yarım bardak zeytinyağı ve yarım bardak limon suyu karıştırılarak içilir.

Böylece safradaki çamurlaşma tamamen dışarı atılır, taş oluşması önlenir ve mevcut safra taşları dışarı atılır. Ancak bu tedavi uygulanırken çok yoğun ishal görülür, bu nedenle o gün dışarı çıkmamanız gerek.
Magnezyum sulfatın tıpta kullanılan türü ile kulanılmayan türü de mevcuttur.

Lütfen bu yazıya puan verin!
15 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9

17 Yorum

Adem

Adem

5 ay önce

İngiliz karbonatı denen şey Sodyum bikarbonattır. Yemeklere ve köftelere kabartma için konur. Sadyum olduğu için tansiyonu yükseltebilir. Vucutta su tutumuna sebep olur. İngiliz tuzu ise Magnezyum Sülfat olup kireçlenmeyi azaltma, böbrek veya safra taşı eritme, rahat uyku, kas ağrılarını giderme, kramp giderme, kan şekerine olumlu etkileri vardır biraz ishal yapabilir. Magnezyum sitrat kullanmak daha iyidir. Venatura+B6 öneririm.

Sumeyye

Sumeyye

4 yıl önce

Ingiliz tuzu uygulamasini 1 keremi uygulayacagiz??

ünsal

ünsal

4 yıl önce

süper bir yöntem.2 çorba kaşığı ingiliz tuzunu bir bardak suda eritip iç.15 dk. sonra 1 çay bardağı sızma zeytinyağını 1/2 limon suyuyla karıştır ve iç.yaklaşık 1 saat içerisinde barsak hareketleri başlıyor.öğlene kadar tuvalete gidiyorsun mecburen tabii.çünkü ishal oluyorsun.aynen uyguladım elhamdülillah poliplerden , çamurdan ve safra ağrılarımdan kurtuldum,herkese tavsiye ederim.

Aligundogdu1973

Aligundogdu1973

4 yıl önce

Arkadaslar ingiliz tuzuyla ingiliz karbonati Ayni şeylermi?

MUSTAFA

MUSTAFA

5 yıl önce

2011 yılında ingiliz tuzu kullandım,
sonrasında alttan ve üstten ishal yapıyor.

Engin Alpat

Engin Alpat

5 yıl önce

Ingiliz tuzu olarak değil magnezyum sülfat olarak eczaneden arayın. Safra kesesi için iceceginizi söyleyin. Sodyum tansiyonu yükseltir.

ahme

ahme

7 yıl önce

safra kesesinde çamur var bunu ingiliz tuzu yok edermi nasıl sipariş veririm eczanelerde yok sadece ingiliz karbonatı var yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

harun

harun

7 yıl önce

bende de safra taşı var 18mm bu tedaviyi uyguluyan varmı lütfen bildirsin

ömer hakgören

ömer hakgören

8 yıl önce

bendede safra tası var.yukarıdakı endıselere aynen katılıyorum.cevapları nereden okuyacagız.tsk ler

yasemin

yasemin

8 yıl önce

bnde de safra taşı var bunları nasıl eritebilirim lütfen kullanan biri varsa bu tuzu bi faydası oluyomu gerçekten acill cvp bkliyorum

türkan coşkun

türkan coşkun

8 yıl önce

İgiliz tuzunun yüksek tansiyona zararı olur mu?

Gülsüm İnce

Gülsüm İnce

8 yıl önce

ben "zag" marka magnezyum sülfat aldım ve tatı acımsı.Acaba müshil olarak kullanılan farklı bi magnezyum sülfat varmı yoksa hepsi aynımı?

Engin Suar

Engin Suar

9 yıl önce

ingiliz tuzu idrar yolları taşlarının mesaneye atılmasında
faydası olurmu

feridun çelik

feridun çelik

9 yıl önce

İngiliz tuzu kulanımı yüksek tansiyonlu hastalarda olumsuzluk yaratıyormu?

burak

burak

10 yıl önce

mail atarsanız yardımcı olurum ben kendim kullandm suya katılıp içiliyor

SERPİL

SERPİL

10 yıl önce

kürü uygularken taşların tıka ihtimali varmı ayrıca magnezyum sülfat tehlikalimi....nerden bulabilirim...kapsül olanı işe yararmı hap şaklinde satılıyor..

ahmet idris

ahmet idris

10 yıl önce

ıngiliz tuzunu kullanırken dikkatli kullanılmalı

Yorum Ekle