Beyaz Isırgan Otunun Faydaları

Beyaz Isırgan Otunun Faydaları

Beyaz Isırgan Otu Hangi Hastalıklara İyi Gelir?: Suyu seven ve her yerde yetişebilen beyaz ısırgan otu özel olarak ekilmez. Kendiliğinden yetişir ve çok faydalıdır.

Yaprağının ve tohumunun şifa amaçlı kullanıldığı beyaz ısırgan otu ıspanağa benzemektedir. Hem yaprağı hem de tohumu çok faydalı olan ısırgan otu biraz bekletilip kurutulursa daha faydalı olduğu bilinmektedir.

On gram kararındaki ölçü bir çok derde devadır. Azıcık bile fazla kullanılsa mide ve göğüste zafiyet yaratan bu otun bu şekildeki şikayetlerini ortadan kaldırmak için panzehir gibi bir tarif vardır.

Utruc, ribas, gülsuyu ve şekerin karışımı beyaz ısırgan otun verebileceği zararları en aza indirir. Bunun yanı sıra cırcır tohumu ve hardal da bu amaçla kullanılabilir.

Beyaz Isırgan Otunun Faydaları Nelerdir


Beyaz ısırgan otu sirke ve unu halitası vücuttaki katı tümörlerin ve siyatik ağrıların düşmanıdır. Çok iyi gelir.

Az zararlı zift ile halitası kafadaki yaralar için, kırlangıç kanı ile halitası ise vücuttaki farklı renkteki lekeler için çok şifa vermektedir.

Yaklaşık 8 gram beyaz ısırgan otu ile bir adet yumurtanın karışımını yerseniz göğüste oluşan ağrıların en iyi ilacıdır. Ayrıca ilerlemiş ishalin belirtilerini ve ağrılarını keser.

İshal çok kötü derecedeyse nar kabuğunu, gülnarı ve mazıyı beyaz ısırgan otu ile karıştırıp içmelisiniz. Daha çabuk sonuç verir.

Hasta kişinin vücut ısısı çoksa verilen suya yaklaşık 5 gram kadar tere tohumu ilave etmeniz hararetini almasını sağlayacaktır.

Beyaz ısırgan otu iştahın artması için ve cinsel isteğin yükselmesi için kullanılabilir. Yenildiğinde saçların dökülmesini engeller çünkü saç köklerini güçlendirir.

İrin toplamış yaralara-berelere kurutması açısından sürülür. Yaraları kurutma özelliği çok kuvvetlidir. Mideniz ve böbreğiniz ile ilgili şikayetlerde de önerilen miktarı tüketebilirsiniz.

Isırgan Tohum Yağı ve Faydaları

Isırgan Tohum Yağı: Saç dökülmesine karşı kullanıldığı gibi romatizma şikayetlerine karşı, hücre yenilemek ve kan temizlemek amacıyla ve de, miyom küçültücü olarak kullanılmaktadır.

Dahilen bir fincan suyun içine 5 damla damlatılıp günde 2 kez kullanılır. Haricen cildinize masaj yaparak kullanabilirsiniz. Saç diplerine friksiyon yaparak uygulanabilir.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle