Sitede 10313 kişi varaçıkAğrıaçık5°C

Cilt bakımı hakkında doğru bilinen 5 yanlış.

Cilt bakımı hakkında doğru bilinen 5 yanlış.

Kaç yaşında olursanız olun ve cilt tipiniz ne olursa olsun sizin de harika bir cilde sahip olmanız mümkün. Tek yapmanız gereken şey, sizin doğru ürünleri bulmak ve düzenli olarak uygulamak.

Yanlış - 1
Harika bir cilde sahip olmanın yolu doğrulerden geçer, sonradan elde edilemez
Güzellik, zamansızdır ve ulaşılabilir. Mümkün olan en harika cilde sahip olmanın yolu, temizleme, arındırma ve nemlendirmeye dayalı, günde iki kere olmak üzere düzenli olarak yapılan cilt bakımıyla beraber cildinizin özel ihtiyaçlarına uygun tamamlayıcı ürünler kullanmaktan geçmektedir.
Yanlış - 2
Sabun kullanmak cildimizi kurutur
Yüzü yıkamak, bütün cilt bakımı rutinlerinin en önemli adımını oluşturmaktadır. Gün içerisinde hava kirliliği gibi dış etkenler ve sebum fazlası gözeneklerinizi tıkayıp lekelere ve tahrişlere neden olabilmektedir.
Bu nedenle doğru temizleme ürününü seçmek çok önemlidir. Cildinizi kurutan bir temizleyici cildin koruyucu tabakasına zarar verirken çok etkin olmayan bir temizleyici de sebum ve ölü hücreleri gerektiği gibi gidermeyerek yağlı bir görünüme sebep olabilmektedir.
Cilt bakımı uzmanlarına göre sabun hala cilt temizliği için en etkin ürün olarak kabul ediliyor. Çünkü hiç bir ürün, yağı ve kiri sabun kadar etkili bir biçimde temizleyememektedir.
Klinik ortamda dermatologlar tarafından üretilen özel cilt sabunları özel formülleri ile en hassas ciltten yağlı ciltlere kadar bütün farklı cilt tiplerine uygun formüllerde üretilmektedir. Yumuşak köpükleri ile cildinizi normal sabun gibi kurutmamaktadır.
Yanlış - 3
Cildimizi her gün losyon ile temizlemek çok da gerekli değil
Dünyaca ünlü dermatolog Dr. David Oreeich'e göre doğru cilt temizleme tıpkı egzersiz yapmaya benzer. Arada bir yapmak yerine düzenli bir sistem izlemek etkinliğini artırır. Dolayısı ile ideal olan, uygun bir ürünle cildinizi günde iki kez arındırmak.
Cilt tipine uygun olarak kullanılan ve hafif fakat etkin temizleme sağlayan arındırıcı losyonlar, cildinizi ölü hücrelerden arındırarak gözeneklerinizi daraltmaya, yaşlanmaya bağlı lekelerin ve çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı oluyor ve cildin kendini yenileme fonksiyonunu destekliyor. Bu şekilde cildin dahaç ve pürüzsüz bir görünüme sahip olması mümkün oluyor.

Yanlış - 4
Sürekli aynı ürünleri kullanırsam, cildim bu ürünlere alışır ve ürünler etkinliğini kaybeder
Her ne kadar cildiniz zamana, iklime ve yaşam tarzına bağlı olarak değişiklikler gösterse de cilt bakım sisteminiz etkinliğini yitirmez. Tek yapmanız gereken sistemi değiştirmek yerine bu değişikliklere uygun formüldeki ürünleri kullanmaya başlamak
Cildinizin değişen ihtiyaçlarına uygun formüldeki ürünler seçmeyi deneyin. Tıpkı yazın ince kıyafetler giyerken kışın daha kalın kıyafetleri tercih etmek gibi Sizin yapmanız gereken de her mevsim değişiminde bir cilt uzmanına danışarak cildinizin ihtiyaçlarını anlamak ve cildinizin ihtiyaçlarına uygun ürünleri o uzmanla birlikte seçmek
Yanlış -5
Yağlıya dönük ve yağlı ciltlerin nemlendirmeye ihtiyacı yoktur
Tüm cilt tipleri nemlendirmeye ihtiyaç duyuyor. Ancak önemli olan, cildinize uygun nemlendirme formülünü bulmak.
Cilt çok fazla nem ve yağ kaybederse nemsizleşiyor ve gücünü yitiriyor. Çok fazla sebum salgısı oluşursa da yağlı ve lekeli bir görünüme bürünebiliyor.
Farklı cilt tiplerine uygun formüllerdeki nemlendirici losyonlar, cildin nem ihtiyacını en sağlıklı şekilde karşılama imkanı veriyor. Düzenli kullanıldığında losyonlar özel formülleri ile cildin nem ve yağ dengesini yeniden yapılandırıyor, cildi rahatlatıyor ve sağlıklı bir görünüm sağlıyor.

5 Yorum

dag cicegi.
dag cicegi.
3 yıl önce

yuzumde cok kahverengi nokta var ne yapmam lazim lutfen yardimci olur musunuz?

Özl3m
Özl3m
3 yıl önce

Rabia bendede aynı sorun vardı doktorlarla boşa zaman kaybetme. Eczaneden azeltin al kullanma seklini sana soyleyecekler ve yine evzanede benzamicin krem al cok etkili ve kisa surede çozum olur senin icin. Bana ve bir cok arkadasima faydasi oldu. Muhtemelen sendede deri alti enfeksiyonu vardir suratini fazla elleme.

rabia
rabia
4 yıl önce

benim yüzüm hem yağlı sivil celi siyah noktalı ne yapacağımı bilmiyorum yıllardır böyle doktorun verdiği ilaclarda bir ise yaramadı bazen savunuyorum oda kantiyo napcamm ya bıktım yardımcı olur musunuz???????

mehmet
mehmet
4 yıl önce

Çatlamaz damarların merak etme :)) cilt o kadar dayaniksiz degil yalnız buz yerine soğuk torba ile kompres yap

adsız
adsız
4 yıl önce

merhaba ben 18 eylül cuma akşamı buzu buzluktan çıkardım ve hemen yüzüme sürdüm eriyene kadar ve beze felan da sarmadım. biryerde gördüm beze sarmak gerekiyormuş ayrıca buzluktan çıkarır çıkarmaz yüze sürmemek gerekiyormuş.çünkü yüzdeki damarları çatlatıyormuş çok korkuyorum 14 yaşındayım ağlıyacağım neredeyse ve ağladım da damarlarım çatlamış mıdır ? yani bir gün için de hemen çatlarmı damarlar yoksa 2 yada 3 gün bu şekilde devam ettirseydim çatlarmıydı lütfen cvp verin ALLAH RIZASI İÇİN lütfen :(((((((((((((

Yorum Ekle