Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Rimel Sürmenin Püf Noktaları

Rimel ile etkileyici bakışlara, hacimli ve dolgun kirpiklere sahip olmak asında çok basittir.

Ancak bunu elde etmek için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Bu püf noktaları bildikten sonra hacimli kirpiklere ve etkileyici bakışlara ulaşmak için önünüzde hiçbir engel kalmaz. İşte o püf noktalar!

Kirpikleriniz gerçekten hacimli ve dolgun görünsün istiyorsanız baz kullanmak sizin için çok önemlidir. Çünkü maskara bazı kullandığınızda rimelin tutunabilmek için çok daha geniş alanı olur.

Böylece siz de istediğiniz hacimli ve dolgun kirpiklere kavuşursunuz. Maskara sürerken tek maskara tercih etmek yapılan en büyük hatalardandır.

Oysaki birkaç farklı tipte maskara kullansanız, biri uzunluk verirken diğeri de hacim verecektir. Böylece kirpiklerinizde istediğiniz etkiyi yakalayabilmeniz çok daha kolay olacaktır.

Maskara bazı kullanmayı fazla tercih etmiyorsanız rimelinizle ikinci katı geçmeden önce kirpiklerinize ve kirpik diplerinize pudra sürmeyi deneyebilirsiniz.

Bunun için ilk kat maskaranın kurumasını bekleyin ve ardından fırça yardımıyla bir miktar pudrayı kirpiklerinizde gezdirin.

Bu yöntemle maskaranızın ikinci katı daha dolgun olacaktır. Fırçayı tek bir konumda kullanmak da yeteri kadar hacim alamamanıza yol açabilir.

Bu sebeple fırçayı önce yatay konumda kullanın. İkinci kat için ve ulaşamadığınız küçük kirpikleriniz için fırçayı dik konumda da kullanın.

Rimeli tek kat sürmek her zaman için yeteri kadar verim alamamanız anlamına gelmektedir. Bu sebeple en iyi sonuca ulaşmak için maskarayı en az üç kat uygulayın.

Ve her kat arasında en az bir dakika kadar bekleyin. Son olarak kirpik kıvırma aletlerini fazla kullanmamaya özen gösterin.

Yalnızca kirpikleriniz çok düz ise, bu ürünlerden destek alın. Çünkü aynı kıvrımları maskara ile de elde edebilirsiniz, hem de çok daha doğal bir görünüm ile.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle