Limon Suyu ile Güzellik

Limon Suyu ile Güzellik

Güzellik ve bakımlı olma uğruna özellikle bayanlar kozmetik ürünlerine ve bakım ürünlerine tonlarca para ve zaman harcamaktadır.

Bir çok kozmetik ürünü güzelliğinize güzellik katma vaatleriyle sizi kendisine çeker. Onlarca hatta yüzlerce ürün seçeneği arasından seçip yapmak sizin için zor olabilir.

Bir de doğal ürünlerle cildinize bakım yapmak istiyorsanız işiniz bir derece daha zorlaşabilir. Şimdi çok etkili bir doğal bakım önerisi olan limonun mucizevi etkilerini sizinle paylaşacağız.

Limon ile kavuşacağınız güzellik sırlarını öğrendiğinizde hem çok şaşıracak hem de çok sevineceksiniz.

Limon hem ucuz hem de içeriğindeki etken maddeler ile cildinize çok faydalı olacaktır. Mutfağınızdan eksik etmemeniz gereken şeyler arasında yer almalıdır.

Ama şu noktaya dikkat etmeyi unutmayın, limonu maske olarak kullanırken taze sıkmaya dikkat edin. Hazır limon suyu kullanmayın. Şimdi bu önemli bilgilere geçelim.

Limonu ilk olarak plenng şeklinde nasıl kullanacağını paylaşalım. 3 yemek kaşığı yoğurt,1 tatlı kaşığı bal ve 3 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu cam bir kasede iyice karıştırın. Cildinize ince bir tabaka şeklinde uygulayın ve yaklaşık 15 bekletin. Bal ve yoğurt cildinizi besleyip nemlendirecek limonda anti bakteriyel özelliği ile cildinizi mikroplardan ve enfeksiyonlardan koruyacaktır.

Limonu tonik şeklinde kullanmak isterseniz şu karışımı yapabilirsiniz. 2 Yemek kaşığı süzme bal,1 tatlı kaşığı toz şeker ve 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyunu bir kap da iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı cildinize uygulayın ve dairesel hareketlerle uyguladığınız bölgeye masaj yapın. Masaja 5 dk kadar devam edin. Daha sonra yüzünüz de 10 dk bekletin ve ılık su ile yıkayarak cilt yapınıza uygun bir nemlendirici ile nemlendirin.

Yağlı ve sık sık sivilce-siyah nokta sorunlarıyla uğraşan biriyseniz limon size çok yardımcı olacaktır. Limon içeriğindeki etken maddeler ve C vitamini ile cildin yağ dengesini korumasına yardımcı olur. Bir adet limonu sıkın ve üzerine 2-3 yemek kaşığı kadar ılık su ekleyin, karıştırın. Bu karışımı her gece ve sabah uyandığınızda yağlanmasını istemediğiniz cildinize tonik olarak uygulayın. Zamanla aradaki farkı göreceksiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle