Sitede 5058 kişi varparçalı bulutluAğrıparçalı bulutlu16°C

Halı Temizleme İpuçları Nelerdir

Halı Temizleme İpuçları Nelerdir

Evde ki halılarınızın üzerine herhangi bir şey döküldüğünde çok hızlı bir şekilde hareket ederek leke oluşumunu engelleyebilirsiniz. Zor olan lekelerde ise ilk başvurulan ürünler genel olarak leke çıkarıcılar olmaktadır.

İşte, Halı Temizleme İpuçları

Halınıza herhangi bir şey döküldüğünde halı üzerinden çıkartmak için emiciliği yüksek bez ya da havlu peçete kullanmalısınız.

Leke oluşturacak duruma göre uygulama yöntemleri farklı olabilmektedir. Halıda oluşan lekeler genellikle kazıyarak çıkartılıp temizlenmektedir.

Halı temizliğinizi yaparken halının çok ıslanmamasına dikkat etmelisiniz. Kötü koku oluşturabileceğinden halıyı çok ıslatmanız kurumasını geciktirecektir. Halılar temizlendiğinde ya da herhangi bir işlem yapıldığında tamamen kurutulmalıdır.

Halı temizliğinde tercih ettiğiniz kimyasal temizleyicilerin halının renginde değişim yapmamasına dikkat etmelisiniz. Ürünü kullanmadan önce halının küçük bir kısmında deneyebilirsiniz.

Halınızı normalde her gün elektrik süpürgesi ile temizlerseniz halının üzerinde kalıntıların oluşmasını engellersiniz.

Halı temizliğinde eğer halı yıkama firması ile anlaşarak temizliğini yaptırmak istiyorsanız da senede iki kez halılarınızı temizletmeniz gerekiyor.

Bu temizleme işleminde kullanılan yöntemler de halınızın renginde ve aşınmasında önemli rol oynar.

Kullanılan halı temizleme kimyasallarının halınıza uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Leke çıkartırken uygulayacağınız yöntemler halılarınızın bakımında çok önemlidir.

Temizleme yaptığınız halılarınızın iyice kurumasını beklemelisiniz. Halı temizlendikten sonra havalandırılarak kurutulması oluşan ıslak kokunun olmamasını sağlayabilir.

Leke çıkarttıktan sonra herhangi bir işlem yapmadan halının kurumasını bekleyebilirsiniz.

Yorum Ekle