Komple Bakım !

Komple Bakım !

işe peelingle başlayın.... Yapmanız gereken ilk şey, tamamen soyunup aynanın karşısına geçmek. Teniniz soluk görünüyor değil mi? Bunun için öncelikli olarak bir peeling kremi edinmelisiniz. sıcak bir banyonun ardından peelingi vücudunuza uygulayın. ürünü sırtınıza bir fırça yardımıyla sürebilirsiniz. Peelingin ardından sorunlu bölgelerinize bir selülit kremi sürün. Düzenli kullanıldığında bu kremin faydasını göreceksiniz.

Yüz temizliği
şimdi yüzünüzü derinlemesine temizleme vakti. Tabii yüz bakımı da peeling ile başlamalı. Ancak bu işlemi yaparken cildinizi tahriş etmemek için çok hassas davranmalı ve küçük dairesel hareketlerle kremi vücudunuza yaymalısınız. Yüzünüzü bol suyla duruladıktan sonra birkaç dakika buhara tutun. Gözeneklerin derinlemesine temizlenmesi için suyun içine kekik ya da ıhlamur koyabilirsiniz. Sivilceleriniz ve siyah noktalarınızla fazla uğraşıp cildinizi tahriş etmeyin. Yüz bakımınızı cilt tipine uygun sıkılaştırıcı maskeyle bitirin.

şimdi saçlar...
Saçlarınız kışın rüzgarından olumsuz etkilenir tabii. Bu etkileri azaltmak için her şampuandan sonra saç kremi kullanmalısınız. önce en güvendiğiniz kuaförden randevu alın. Saçınızın kesimini yenileyebilir ya da yeni bir renk verebilirsiniz. Eğer birinci seçeneği tercih ediyorsanız, şekil verilmesi kolay olan ve uzadığında modelinin hemen kaybolmayacağı bir kesim seçin. Size yakışıp yakışmayacağını merak ediyorsanız, modelin ıslakken nasıl olacağını hayal edin.

Dirsekler
En son dirseklerinize ne zaman özen göstermiştiniz? Dirseklerinizi birkaç damla badem yağı damlattığınız sıcak su dolu bir kapta beş dakika bekletin. Daha sonra dirseklerinizi vücudunuz için kullandığınız peeling kremi ya da ponza taşıyla ovun. Yıkayıp kuruladıktan sonra bir limonu ikiye bölün ve bunlarla dirseklerinize masaj yapın.

Ayaklar
Ayaklarınızın yumuşacık olmasını istiyorsanız önce onları ponza taşı ya da peeling kremi ile ovun. Sert noktaların üzerinde durun. Onları yıkadıktan sonra kremleyin. Ve naylon parçalarına sarın. Sonra da pamuklu bir çift çorap giyin. Bu şekilde yarım saat bekleyin.

Limonla gelen güzellik
Eğer soğuktan rahatsız olmuyorsanız, bu işlemi buz küpleriyle de yapabilirsiniz. Daha sonra göğüsler için uygun canlandırıcı kremler uygulayın. Bu işlemleri her gün yapın. Başka bir yöntem de limonla yapılanı. Bir limonu ikiye bölün ve bütün vücudunuzda gezdirin. Beş dakika bekledikten sonra vücudunuzu yıkayın ve kurulayın. Daha sonra tüm vücudunuza bal sürün ve on dakika bekleyin.
Son olarak..

Gelelim tırnak ve parmaklara... Parmaklarınızda ve avuç içlerinizde sertleşmiş yerler varsa. Bunları ponza taşı ile giderin. Tırnaklarınızın daha parlak olmasını istiyorsanız, ellerinizi limonla ovun. Limon, yumuşatıcı etkisiyle birçok kozmetik ürününü geride bırakıyor.

Ardından ellerinizi bir kap sıcak su içinde bekletin. Tırnak etlerinizin daha çabuk yumuşamasını istiyorsanız, suyun içine bir miktar şampuan ekleyin. Tırnak etleriniz iyice yumuşadıktan sonra bir iticiyle geriye doğru itin.
Eğer tırnak etleriniz uzunsa bir tırnak makası ile dikkatlice kesin. Tırnaklarınıza törpü ile şekil verdikten sonra ojenizi sürebilirsiniz artık.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle