Çilek İle Yapılabilecek Güzellik Maskeleri

Çilek İle Yapılabilecek Güzellik Maskeleri

Çilek, içerdiği vitamin ve minerallerle cildi canlandırıcı özelliktedir. Bu yüzden cilt bakımında kullanılması önerilen meyvelerden biridir.

Evde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz cilt maskeleri ile çileği cilt bakımınız için kullanabilirsiniz.

Bu maskelerden bazıları şöyle hazırlanır:

1-Tüm Cilt Tipleri İçin Uygun Çilek Maskesi

Büyük boyutlarda birkaç tane çileği ezerek çilek suyu elde ediniz. Elde ettiğiniz bu çilek sularını buzdolabının buz kalıplarına koyup dondurunuz.

Hazırladığınız dondurulmuş çilek suyu kalıplarını günde iki kez yüzünüze sürerek uygulayınız. Böylece pigment lekeleri kaybolacak, cildiniz tazelenecektir ve daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

2- Nişasta Kullanılarak Yapılan Çilek Maskesi

Bir yemek kaşığı kadar olacak miktarda çileği eziniz. Ezdiğiniz çileğin üzerin bir yumurtanın sarısının yarısını ve bir yemek kaşığı nişasta ilave edip iyice karıştırınız.

Hazırladığınız karışımı cildinize uygulayınız. Maskeyi cildinizde 20 beklettikten sonra önce sıcak, sonra soğuk su ile cildinizi yıkayınız. Bu maske ile cildiniz yumuşaklık ve esneklik kazanır.

3- Krema, Zeytinyağı ve Çilek Kullanılarak Yapılan Maske

Öncelikle bir adet çileği iyice eziniz. Bir yemek kaşığı kremayı bir kaba alınız. Kremanın üzerine bir çay kaşığı kadar zeytinyağı ve ezdiğiniz çileği ekleyip iyice karıştırınız.

Bu karışımı yüzünüze uygulayıp 15 dakika bekleyiniz. 15dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayarak maskeden arındırınız. Bu maskeyi haftada iki kez cildinize uygulayarak daha genç bir görünüme kavuşabilirsiniz.(MB)

Lütfen bu yazıya puan verin!
1 kişi puan verdi. Ortalama puan: 10

1 Yorum

gül şahin

gül şahin

11 yıl önce

kullandım ve çok güzel sonuç aldım teşekkürler

Yorum Ekle