İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Erzincan'da esnafı ziyaret etti:

Erzincan
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Erzincan'da esnafı ziyaret etti:

ERZİNCAN - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin "Ben cumhurbaşkanlığı ile ilgili olarak net bir şey söyledim. Şahsıma dair yarına kendimi böyle bir yere atabilmek için toz zerresi kadar bir çalışma yapmıyorum." dedi.

Meral Akşener, çeşitli ziyaretler için geldiği Erzincan'da Ordu Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti. Esnafla sohbet eden ve vatandaşlarla fotoğraf çektiren Akşener, burada yaptığı açıklamada, vatandaşlardan öğrendiklerini kamuoyu ile paylaştığını söyledi.

Dükkanlardan içeri girdiğinde iktidarı yermediğini, kendi partisini övmediğini ve propaganda yapmadığını aktaran Akşener, öznenin vatandaşlar olduğunu belirtti.

Akşener, 20 Ocak 2020'de başlattığı esnaf ziyaretleri kapsamında geldiği Erzincan il merkezinde esnafın bir bölümünü gezdiğini ve onları dinlediğini ifade ederek, "Tüm siyasetin dikkatinin buralara çekilmesi lazım. Esnafı seçme nedenim hem ekonominin bel kemiği hem de ciddi anlamda istihdam yaratan bir alan. Bir de bu nobran dili ortadan kaldırabileceğimiz, gerçeklerin ve dertlerin konuşulduğu, bunların üzerinden projelerin üretildiği bir yeni makul siyasi anlayışı geçirebilir miyim diye bütün amacım bu." diye konuştu.

Basın mensuplarının erken seçim konusundaki soruları yanıtlayan Akşener, şunları kaydetti:

"Ben erken seçim için iki şey söylüyorum. Birincisi partili cumhurbaşkanı yaramadı Türkiye'ye. İlginç bir biçimde Sayın Erdoğan'a da yaramadı. Türkiye'nin bu partili cumhurbaşkanı sisteminden vazgeçmesi lazım. Bu konuda memleket masası önerdim. Vatandaş, ekonominin bozulmasından, fakirleşmeden kaynaklanan aslında bu sistemden kurtulmak amaçlı bir an evvel erken seçim istiyor. Kulağıma söylüyorlar, yüksek sesle bağırmıyor insanlar. Ben buradan öğrendiklerimi anlatıyorum. Kendi fikrimi henüz ortaya koymadım."

Türkiye'nin önünü tıkamayacağım

Akşener, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin bir soru üzerine de şunları dile getirdi:

"Ben cumhurbaşkanlığı ile ilgili olarak net bir şey söyledim. Şahsıma dair yarına kendimi böyle bir yere atabilmek için toz zerresi kadar bir çalışma yapmıyorum. İkinci bir şey daha söyledim Türkiye'nin önünü tıkamayacağım dedim. Mesele Sayın Erdoğan'a düşmanlık meselesi değil. Konu Sayın Erdoğan da değil. Türkiye'deki konu şu an itibarıyla şu anda içinde bulunduğumuz partili cumhurbaşkanlığı sistemi. Bunun değişmesi gerekiyor. Önceliğim kendimin bir şey olması değil. Bunu laf olsun diye söylemiyorum. Birinci önceliğim bu ucube sistemden kurutuluşun yolunu açmak."

Göçmenlerle ilgili yarın demografik sorun yaşanacağını aktaran Akşener, "Dışişleri Bakanı hem millete hem de muhalefete ne olup ne bittiğini anlatmalı. İşte bununla beraber hepsini bir araya koyduğunuz zaman Türkiye'ye yönelik iç itişme kakışmanın olabilme ihtimali dahi beka ile alakalıdır. Demografinin değişmesi ve beka ile ilgili sorun elbette olabilecektir, bunun önüne geçmemiz lazım. Bu da nedir şeffaflıktır, açık bilgidir." ifadesini kullandı.Kaynak:AA

ERZİNCAN - İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener esnafı ziyaret etti1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzincan haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzincan Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Erzincan, esnaf ziyareti, genel başkanı, İyi Parti, Meral Akşener.

Yorum Ekle