İpekyolu Belediyesinden ağaçlandırma çalışması

İpekyolu Belediyesinden ağaçlandırma çalışması

Van'ın İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kent genelindeki ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.

Van'ın İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kent genelindeki ağaçlandırma çalışmalarını sürdürüyor.

VAN - İpekyolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, kent siluetine uygun peyzaj çalışmasında kullanılan süs ağaçları yoğunluklu binlerce ağaç ve çalı grubu bitkiyi la buluşturmaya başladı. İpekyolu'nun güzelleşmesi için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, "Ekiplerimiz yeşil alan miktarını arttırmak için ağaç dikim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Arkadaşlarımızın örnek mahiyetindeki bu çalışmaları ile sorumluluğumuzu bir nebze de olsa yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kinatın Efendisi Peygamber Efendimiz hadisi şeriflerinde, 'Yarın kıyametin kopacağını bilseniz, elinizdeki fidanı dikiniz' buyurmuştur. Ağaçlar bir memleketin güzelleşmesi ile beraber o memleketin can damarını oluşturur" dedi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, ağaçların yoğunluklu olarak refüj, kaldırım ve mevcut parklarda dikilmeye başlandığını belirterek, "Binlerce doğu çınarı, iğde, ıhlamur, çınar yapraklı dut, hatmi, dış budak, akçaağaç, oya ağacı, süs elması, at kestanesi, top akasya ve huş ile spiral leylandi, mavi ladin, piramit mazı, top mazı, şimşir, ateş dikeni, ligustrum, taflan ve berberis toprakla buluşturuldu" ifadelerini kullandılar.Kaynak:İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle