İnönü Üniversitesi akreditasyon programına alındı

09 Eylül 2021 Perşembe, 11:00 | Son güncelleme:
İnönü Üniversitesi akreditasyon programına alındı

Malatya İnönü Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumu Kalite Kurulunun (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Programına alınan on iki üniversite arasında yer aldı.

MALATYA - İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek, Yükseköğretim Kalite Kurulunun (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Programı bilgilendirme toplantısına katıldı. İnönü Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumu Kalite Kurulunun (YÖKAK) Kurumsal Akreditasyon Programına alınan on iki üniversite arasında yer aldı. Bu kapsamda programa dâhil olan İnönü Üniversitesi ile diğer üniversitelerin bilgilendirilmesi amacıyla YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas başkanlığında Kurumsal Akreditasyon Programı (Güz Dönemi) Bilgilendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Çevrim içi gerçekleşen toplantıya, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Baharçiçek ile diğer üniversitelerin rektör ve rektör yardımcıları katıldı.

Toplantıda, YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Elmas bir sunum yaparak üniversite yöneticilerine Kurumsal Akreditasyon Programı ile sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin bilgiler verdi. Ayrıca toplantıda üniversite yöneticilerinin süreç ile ilgili soruları da cevaplandı. Kaynak: İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Malatya Haberler, Malatya Son Dakika, .

Yorum Ekle