Reklamlar

İHSAN EMRE AYDIN

İhsan Emre Aydın

İpekyolu Kaymakamı İhsan Emre Aydın kimdir? Kırşehirli olup 1982 yılında Kırşehir'de doğdu. İlkokulu Kazım Orbay İlköğretim Okulunda okudu. Aydın, orta öğrenimini Akdere Ortaokulunda  yaptı. Ayrıca Başkent Lisesi başta  olmak üzere öğrenimini Ankara'da tamamladı. Kaymakam İhsan Emre Aydın Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü emrine ataması yapılmıştır. Daha sonra 2003 yılında Kırıkkale Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Ayrıca Maliye Bakanlığı'nda Vergi Denetmeni olarak görev yaptı.

Tümünü Göster

Adı İhsan Emre
Soyadı Aydın
Görevi Kaymakam
Atama 2021
Bildiği Dil İngilizce
Nereli Kırşehir
Görev yeri İpekyolu/Van
Doğum tarihi 1982
Kaç yaşında 41

2010 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını kazanan İhsan Emre Aydın, Çanakkale Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Kaymakam Refikliği stajını Muğla Ortaca ilçesinde, teftiş stajını ise Uşak İlinde yaptı.

Sırasıyla Edirne İpsala ilçesi, Kırklareli Demirköy ilçesi ve Konya Emirgazi ilçesi Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Konsolosluk stajını Londra Başkonsolosluğunda yerine getirdi. Yurtdışı eğitimini İngiltere'de Sussex Üniversitesinde tamamladı. 99. Dönem Kaymakamlık kursunu üstün başarı ile tamamlayarak İçişleri Bakanlığının 02.09.2014 tarihli kararnamesi ile Adana Feke ilçesine atanmıştır.

Kaymakam İhsan Emre Aydın son olarak Siirt'in Kurtalan ilçesinde Kaymakamlık görevi yaptı. Aydın, 20.08.2021 tarihli resmi gazete kararıyla Van'ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili olarak atanmıştır. Kaymakam Aydın iyi derecede İngilizce bilmektedir.

İhsan Emre Aydın'dan Son Haberler