Iğdır Valisi ve Belediye Başkan vekili Saribrahim halkla buluştu

Iğdır Valisi ve Belediye Başkan vekili Saribrahim halkla buluştu

IĞDIR - Iğdır Valisi ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Engin Saribarim, "Mahalle Buluşmaları" programı çerçevesinde Karaağaç mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

IĞDIR - Iğdır Valisi ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Engin Saribarim, " Buluşmaları" programı çerçevesinde Karaağaç mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Halfeli Caddesi Hacı Mehmet Camisi'nin bahçesinde belediye başkan yardımcıları ve protokol üyeleri ile mahalle sakinlerinin katıldığı toplantıda, mahallenin sorunları masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Sarıibrahim, bu buluşmalardaki temel hedeflerinin vatandaşlardan gelen dileklere, isteklere ve taleplere ilişkin var olan genel sorunlar karşısında kurumlar olarak neler yapabileceklerini anlatmak olduğunu söyledi.

Iğdır Belediyesi olarak yürüttükleri projelerdeki genel durumu vatandaşlarla paylaşan Saribrahim, "Sizlerden gelen sorulara karşı bizim ortaya koyacağımız gayreti anlatmaya çalışacağız burada. Birincisi bu şehrin içerisindeki zahirecileri ve mermercileri bu şehrin içinden kaldıracağız. İçinizde bu esnaflardan olan varsa onlar da hazırlıklarını yapsınlar. İmara uygun yerleri bulup bize başvuruda bulunsunlar. Biz de belediye olarak gereken desteği sağlayacağız. Bizim de kendi kafamızda kurguladığımız bir yer var ve inşallah onları oraya yerleştireceğiz. Bu mahallenin benim bildiğim en önemli problemi birincisi imar ikincisi ise imara bağlı olarak yaşanan kanalizasyon problemi, bunları halledeceğiz. Endüstri Meslek Lisesi'nin karşısında da 8 dönüm üzerinde 24 derslikli bir okulu ilimize kazandırmayı planlıyoruz." dedi.

Halk toplantısı, vatandaşlardan gelen talep ve isteklerin değerlendirmesiyle devam etti.Kaynak:AA

Paylaşmak İstermisin?

Etiketler: görevlendirme yapılan belediye, ığdır, Iğdır Belediyesi, Iğdır Valisi ve Belediye Başkanvekili Hüseyn Engin Sarıibrahim.

Yorum Ekle