Reklamlar
Güncel

Honda Racing Corporation sürücüsü Tim Gajser, 5. kez dünya şampiyonluğunu ilan etti

Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası sınıfında yarışan Tim Gajser, iki yıl aradan sonra tekrar şampiyonluk unvanını kazandı

İSTANBUL - Honda Racing Corporation (HRC) takımından Tim Gajser, Dünya Motokros Şampiyonası'nda 2022 sezonunun bitmesine dört yarış kala şampiyonluğunu ilan etti.


Honda'dan yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından düzenlenen ve dünyanın en büyük spor etkinliklerinden biri olan Dünya Motokros Şampiyonası'nın 2022 sezonunda HRC takımının Slovenyalı sürücüsü Tim Gajser, MXGP (450cc) sınıfında birinci oldu. Şubat ayında İngiltere'de başlayan MXGP'de Honda'nın CRF450RW modeliyle yarışan HRC takımından Tim Gajser, sezonun bitmesine 4 yarış kala şampiyonluğunu ilan etti.


Reklamlar

- Türkiye etabından önce şampiyonluk unvanını kazandı


Dünya Motokros Şampiyonası'nın 2022 sezonu devam ederken HRC takımının 26 yaşındaki sürücüsü Tim Gajser, Finlandiya'da koşulan yarışta en yakın rakibiyle arasına 104 puan fark açarak 3-4 Eylül'de Afyonkarahisar'da düzenlenecek Türkiye etabından önce şampiyonluk unvanını kazandı.


- 5 kez Dünya Motokros Şampiyonu oldu


2015 yılında Dünya Gençler Motokros Şampiyonası'nda (MX2) birinci olarak ertesi yıl MXGP sınıfına yükselen Tim Gajser, MXGP sınıfındaki ilk şampiyonluğunu ve "Yılın Çaylağı'" unvanını aldı.


Reklamlar

2022 sezonundaki galibiyeti ise Tim Gajser'in 5'inci Dünya Motokros Şampiyonluğu oldu. Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Honda, Motosiklet, Spor, Türkiye ve Türkiye'nin dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir