Hakkari ve Muş'ta Memur-Sen'den seyyanen zam talebi

Hakkari ve Muş'ta Memur-Sen'den seyyanen zam talebi

HAKKARİ - Hakkari ve Muş Memur-Sen üyeleri, kamu görevlilerinin maaşlarına seyyanen zam yapılması talebinde bulundu.

HAKKARİ - Hakkari ve Muş Memur-Sen üyeleri, kamu görevlilerinin maaşlarına seyyanen zam yapılması talebinde bulundu.

Hakkari'de sendika binasında bir araya gelen üyeler adına açıklama yapan Diyanet Sen İl Temsilcisi Yasin Aşkan, haziran ayı enflasyon rakamlarının bugün açıklandığını anımsattı.

Kamu görevlilerinin 2021 yılı 6 aylık zam oranına eklenecek enflasyon oranının da belirlendiğini belirten Aşkan, şunları kaydetti:

"Bugün açıklanan 1,94'lük Haziran ayı enflasyon oranıyla 2021 yılı ilk 6 aylık enflasyon farkı 5,45 olmuş, böylelikle 1 Temmuz 2021 itibariyle yüzde 8,45'lik bir artış olmuştur. Hiçbir gerçeği ıskalamadan, özellikle enflasyon üzerinden yaşanan gelir kayıplarının tazmini noktasında hem sesimizi hem de sözümüzü bu meydandan ve bütün illerimizde yükseltiyoruz."

- Muş

Memur Sen Muş Şube Başkanı Mahir Barışhan ise hem bir durum tespiti yapmak hem de oluşan kayıpların tazmini noktasında taleplerini dile getirmek için toplandıklarını aktardı.

Küresel dengesizliklerin ve 1,5 yıldır bütün insanlığı etkisi altına alan Kovid-19 hastalığının, hayatın akışını derinden etkilediğini belirten Barışan, "En düşük devlet memuru maaşının yüzde 10'undan az olmamak üzere seyyanen zam talebini her zemin ve şartta dile getirdik, getirmeye de devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.Kaynak:AA

Hakkari ve Muş'ta Memur-Sen'den seyyanen zam talebi1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Hakkari haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Hakkari Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Enflasyon, Hakkari, Memur-Sen, Muş, seyyanen zam, ve, Muşta, MemurSenden, seyyanen, zam, talebi.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle